Nevşehir Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya;  Vali Yardımcısı Kübra Karaalioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay B. Murat Yakın, İl Emniyet Müdür Vekili Tarık Ziya Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Ali Fidan, “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında İlimizde 333 okulda, 4427 öğretmen, 55681 öğrenci eğitim ve öğretime başlayacak. Yeni Eğitim Öğretim Yılının ilimize, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Vali Fidan ayrıca, “Emniyet Müdürlüğümüz, Jandarmamız ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından okullarımızın etrafında oluşabilecek olumsuzluklara karşı her türlü önlem alınmış durumdadır. Kolluk kuvvetlerimiz okullarımızın çevresinde sürekli olarak aktif olacak ve meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı anında müdahale edecektir.” diye konuştu.

Toplantı, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından okul çevrelerindeki güvenlik tedbirleri ve servis araçlarının denetimi ile ilgili alınacak tedbirler ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında yapılacak olan çalışmalar hususunda yapılan sunumun ardından sona erdi.