Üç aylık yaz tatilinin ardından ilk ders zili bugün çaldı. 2023-2024 eğitim öğretim yılı bugün başladı.

Nevşehir İl genelinde ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte 333 eğitim kurumunda, 4 Bin 427 öğretmen ve 55 Bin 681 öğrenci yeni eğitim öğretim yılında ders başı yaptı.

İlimiz Nevşehir'de;

  • 333 eğitim kurumumuz
  • 4 Bin 427 öğretmenimiz
  • 55 Bin 681 öğrencimiz ile yeni eğitim öğretim dönemine hazırız.

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı, tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olsun.

Yeni eğitim öğretim yılının öğrenciler, öğretmenler, idareciler ve veliler için hayırlı olmasını temenni eden Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, "Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler; Yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisinde hepinizi saygıyla selamlıyorum. Mesleğe yeni başlayan, nakil yoluyla ilimize gelen meslektaşlarımız ile eğitim hayatına ilk adımı atan öğrencilerimize aramıza hoş geldiniz diyor, bu kutlu yolculuklarının mutlu ve daha umutlu geçmesini diliyorum. Okullarımızda eğitimin tüm paydaşlarını kapsayacak şekilde; kök değerlerimize, kültür, bilim, sanat ve spor faaliyetlerine azami düzeyde yer vererek "Türkiye Yüzyılı"nda emin adımlarla ilerlemeye gayret edeceğiz. Göz aydınlığımız çocuklarımız ve gençlerimizin ilim ve irfan yolunda ilerlemesi, kültürümüze sahip çıkması, vatanını ve milletini severek içselleştirmesi en öncelikli görevimizdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sayın Bakanımız ve Sayın Valimizin himayelerinde, devletimizin destekleriyle okul öncesinden ortaöğretime kadar tüm okullarımızın fiziki şartlarını ve eğitim niteliğini artırmak, öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve akademik başarılarını en üst seviyeye taşımak en önemli hedeflerimizdir. Bu hedefler doğrultusunda yenilenmiş, iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş okul iklimiyle yeni eğitim öğretim yılına hep birlikte ve güçlü bir şekilde hazırız. Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağımız bu eğitim öğretim yılında, başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Göz nurumuz çocuklarmızın gül bahçesi okullarına, bizlerin de mutluluk vesilemiz çocuklarımıza yeniden kavuşacağımız 2023-2024 eğitim öğretim yılımızın ülkemize,milletimize, eğitim camiamıza ve sevgili çocuklarımıza hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım." dedi.

Nevşehir'de 55 Bin 681 öğrenci için ders zili 11 Eylül'de çalacak

Birinci dönem ilk ara tatili, 13 Kasım 2023 Pazartesi başlayacak ve 17 Kasım 2023 Cuma sona erecek. Öğrenciler, ilk dönem karnelerini 19 Ocak Cuma günü alacak.

Yarıyıl tatili, 19 Ocak 2024 te başlayıp 5 Şubat 2024 Pazartesi tamamlanacak.

İkinci dönem, 5 Şubat 2024 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2024 Cuma sona erecek. İkinci dönem ara tatili ise 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma tarihleri arasında yapılacak.