Kapadokya’nın başkenti konumunda bulunan Göreme’de Dünyaca ünlü vadiler son teknoloji sistemleriyle ışıklandırılacak.

Yaptığı etkin hizmetler ve Göreme Kasabasına kazandırdığı projelerle Göreme’nin ufkunu açan başarılı çalışmalarıyla farkındalık yaratan Belediye Başkanı Ömer Eren, Göreme’nin tanınırlığını daha yukarılara taşıyacak yeni projeler için kolları sıvadı. 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin en başarılı belediyelerinin başında gelen ve 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinde yeniden aday olan Göreme’de Başkan Ömer Eren hayata geçireceği projeleri Göreme halkıyla paylaşmaya başladı.

Vizyon projelerinden birisi olan VADİ IŞIKLANDIRMA projesi kapsamında Göreme Uzundere, Zemi ve Bağlıdere Vadilerinin, Dünya standartlarına uygun, teknolojik kriterlerin en üst seviyesinde çalışmalar olacağı bildirildi.

MHP Göreme Belediye Başkan Adayı Ömer Eren yaptığı açıklamada “Yeni dönem için hazırladığımız kültürden sanata, istihdamdan kalkınmaya, ulaşımdan çevre ve şehirciliğe, kadınlardan çocuklara kadar her alanda Göreme’yi kalkındıracak bölgede en üst seviyelere getirecek vizyon projeleri kasaba halkımla seçim sürecinde paylaşacağım. Kapadokya’nın Başkenti konumunda ki Göreme’mizde bahsettiğim projeler kasabamızın ufkunu daha da yukarılara taşıyacak. Dünya’nın bildiği Vadilerimiz bizim gözbebeğimiz konumunda yer almakta. Önemsediğimiz bu vizyon projelerden birisi olan Vadilerimizin Işıklandırılması projesiyle bahsettiğim alanlar daha da gezilebilir ve tanınır durumda olacak. En üst teknolojik imkanları kullanılarak Uzundere Vadimizi, Zemi Vadimizi ve Bağlıdere Vadimizin Işıklandırmalarını yapacağız ve turizm katma değerimize daha çok katkı sağlayacağız ” diye konuştu.