Türkiye'nin pomza madeni rezervinin önemli sahip olan Bitlis’te günde 250 kamyon beyaz altın ihraç edilirken, yıllık 3 milyar liralık bir ekonomik gelir elde ediliyor.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Nevşehir'de faaliyet gösteren Teknobims Üretim Tesislerini ziyaret ederek firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Coğrafi işaretle tescilli "Nevşehir pomzası" ilimize değer katıyor...

Sektörün sorunları ve önerilerinin istişare edildiği görüşme sonrası açıklamada bulunan BİMSADER Başkanı Serhat Sonugelen, "İnşaattan kozmetiğe, savunma sanayisinden tarıma kadar geniş kullanım alanına sahip pomza madeni, Nevşehir'imizde istihdama ve ekonomiye ciddi katkılar sağlıyor.

Çok şükür, BİMSADER'in girişimleri sonucu Türk Patent ve Marka Kurumunca coğrafi işaret belgesiyle tescillenen "Nevşehir pomzası" sektörün aranan değer gören önemli bir markası haline geldi." dedi.

Özgün; 'Nevşehir beyaz altından yıllık 3 milyarlık gelir elde ediyor'

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, "Teknobims Üretim Tesislerindeyiz. Nevşehir Bimsader Başkanı Serhat Sonugelen, Teknobims Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Sonugelen ve Murat Sonugelen'i ziyaret ettik." dedi.

Milletvekili Özgün; "Şehrimizin üretiminde lokomotif sektörü olan bimsblok ve hafif yapı elemanları aylık 4 milyon m2 üretimle ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Toplamda 5.000 kişiye istihdam sağlayan sektör, yan hizmetlerle bu sayıyı daha da katlamaktadır. 25 milyon dolar ihracat rakamlarına ulaşan sektör ,ilimiz ekonomisine 3 milyar TL'lik katkı vermektedir.

Teknobims Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Sonugelen, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Sonugelen ve Nevşehir Bimsader Başkanı Serhat Sonugelen ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Milletvekili Özgün’e teşekkür etti.

Ziyaret günün anısına çekilen fotoğraf ile son buldu.