İYİ Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı birtakım mecralar tarafından seçim öncesi tanıtımını yaptığı projeler üzerine gölge düşürmek adına kampanya başlatıldığına vurgu yaparak "Anlaşılan aldıkları dersler yetmemiş olacak ki yenilerini istiyorlar." açıklamasında bulundu. 

Rasim Arı projeleri için karalama kampanyası başlatan mecralara karşı yapmış olduğu açıklamada "Unutmasınlar ki asıl dersi onlara 31 Mart’ta benim halkım verecek!" diyen Başkan Adayı Arı, "O zaman açıklayalım; bizler hayalimiz olan şehri dizayn etmek üzere projelerimizi hazırladık ve planlamasını yaptık.Bu planlama doğrultusunda elbette ki ülkemizde ve dünyada örnek teşkil eden projelerı süzgecimizden geçirdik ve bu şehre uygulanabilirliğine   inandıklarımızı seçerek sizlerle paylaştık.

Dostlar;

Bizler belediyeyi sadece amme hizmeti sunmak üzere idare etmeyeceğiz. Daha önce yaptığımız gibi bir özel teşebbüs   gibi yöneteceğiz.

Yapacağımız hizmetlerle karlılık sağlayacağız kendimiz değil bütün Nevşehirli kar elde edecek, Yapacağımız hizmetlerde devamlılık sağlayıp sadece bugünü değil yarınları da düşüneceğiz.

Çünkü bizler makam sevdalısı değiliz Nevşehir sevdalısıyız.Her bir projemiz gerçekleştikçe diğer projelerın finansmanını sağlayacak ve azami ölçüde borçlanarak  kendi içinde bütün yatırımları gerçekleştireceğiz.

Yapamaz edemez diyenlere karşı sözüm şu:

İş bilenin kılıç kuşananın!

Daha önce yaptık,yine yapacağız!" Dedi.