Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Fındık, Nevşehir Valiliği tarafından düzenlenen 18 Mart Şehitler Günü anma programına katıldı.

Nevşehir Şehitler Parkı’nda başlayan programa; Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Fındık, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, şehit ve gazi aileleri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerin aziz hatıraları için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ve STK’ların çelenk sunumuyla devam eden tören, Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki tören mangasının şehitlerin aziz hatıraları için saygı atışı ile sona  erdi.

Protokol Üyelerinden Şehit Kabirlerine Ziyaret

Programın devamında Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Fındık ve protokol üyeleri, Merkez Kaldırım ve Taşlıbel Mezarlığı’nda bulunan şehitlerin kabirlerini ziyaret etti. Şehit kabirlerine karanfiller bırakan Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve protokol üyeleri, şehitler için dua etti.

Kapadokya Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programı ise İstiklal Marşı ile Kuran-ı Kerim Tilaveti okunmasıyla başladı. Ardından Gazi Uzman Çavuş Zeki Didinmez günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Nevşehir Anadolu Lisesi’nin hazırladığı program sunumunun ardından anma programı sona erdi.