Kapadokya bölgesinde, peribacaları arasında turistlere yönelik turlarda kullanılan at ve develeri kim denetliyor? Yoksa "Saldım çayıra, Mevlâm kayıra" hesabımı yapılıyor. 

Haber merkezimiz ihbar hattına gönderilen yol kenarında ölmüş veya parçalanmış at fotoğraf videolarından sonra bu kezde yere yığılmış bir deve görüntüsü gündeme geldi.

Kapadokya'da turistlerin gözleri önünde yere yığılarak kendinden geçmiş halde olan bir devenin o anı cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Sosyal medyadan paylaşılan o görüntüler kısa sürede viral oldu.

"Saldım çayıra, Mevlâm kayıra" 

Nevşehir'in peri bacaları ve yeraltı kentleri ile ünlü turistik köşesi Kapadokya'yı keşfe çıkan yerli ve yabancı turistleri sırtlarında taşıyan deve ve atlar, bölge turizmine ciddi katkı sağlıyor. Fakat bu hayvanların barınma ve yeme alanları ile sağlık durumları kim tarafından denetleniyor merak konusu...

Kim denetliyor?

Hala hazırda bölgemiz altarnatif turizmi açısından önem arz eden bu at ve develerin kimlikleri var mı? Sağlık kontrol ve denetimlerini kim yapıyor? Bu konuda Kapadokya alan Başkanlığı'nın sorumluluğu var mı?

Bu hayvanlarla fotoğraf çektiren bir vatandaş yapılan denetim ve kontrollerin yetersizliğini dile getirerek yetkilileri uyardı.