Nevşehir polisi, Siber Suçlarla Mücadele Şubesi bünyesinde "sanal devriye ekibi" kurdu. Peki bu ekip ne yapıyor? Sosyal medyayı 7/24 inceleyen bu ekip, atılan her tweet'i, her Facebook iletisini inceliyor, "terör örgütlerinin propagandasından", "tehdit ve hakarete" kadar bir çok konuda tespitlerde bulunuyor.

Nevşehir'de bu polislerin görevi 7/24 sosyal medyayı takip etmek..

Nevşehir'de Sanal Devriye Polisleri, ‘Siber güvenlik’ için 24 saat görevde...

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü suç ve suçlularla mücadeleyi her alanda olduğu gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam ediyor. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı siber polisler, vatandaşların internetten yaptıkları işlemler nedeniyle mağduriyet yaşamamaları için 7 gün 24 saat esasına göre çalışıyor.

Sanal Devriye Polisleri,  siber güvenlik için çalışmalarını sürdürürken bir yandan da SİBERAY projesi ile vatandaşlar interneti ve teknolojiyi güvenli şekilde kullanmalarını sağlamak amacıyla bilgilendiriliyor.

Nevşehir'de polisler internet ile teknoloji bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek ve vatandaşları bilgilendirmek için uygulanan "Siberay" programı kapsamında tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.

Nevşehir Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü SİBERAY görevlileri tarafından kentin turistik alanlarında gerçekleştirilen farkındalık faaliyetleri kapsamında "güvenli ve bilinçli internet kullanımı, sosyal medya güvenliği, siber suç ve siber zorbalık, teknoloji bağımlılığı, dijital okuryazarlık ve siber güvenlik" konularında vatandaşlara yönelik bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirildi. 

SİBERAY, KAPADOKYA BALON VE KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ’NDE!

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Siber suçların gerçekleşmesinin engellenmesi, maddi manevi zararların en aza indirgenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılması amacı ile oluşturulan SİBERAY programı çerçevesinde;  Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali kapsamında  Avanos  Amfi Tiyatro önünde, Göreme Festival Alanında ve Hacıbektaş İlçemizde Hacı Bektaş Veli Müzesi önünde  kiosk cihazı ve stand kurulumu yapılarak, yarışmaya katılan yarışmacılara çeşitli ödüller verilmiş, Siberay Programı tanıtımı eşliğinde; yaklaşık  95.000 kişiye Siber Güvenlik, Güvenli İnternet Kullanımı, Teknoloji Bağımlılığı ve Yasa Dışı Bahis konularında broşür dağıtımı ve bilgilendirme yapılmıştır.