Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde terör örgütleri tarafından düzenlenen hain saldırıda yaralanan 4 askerden 3'ünün kurtarılamayarak şehit olduğunu ve toplam şehit sayısının 6'ya yükseldiğini duyurdu.

MSB'den yapılan açıklamada, "Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekâtı düzenlenmiştir. İlk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz." ifadelerinde bulundu.

ŞEHİT SAYISI 6'YA YÜKSELDİ
MSB'den yapılan açıklamada, "Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta yaralanan 4 kahraman silah arkadaşımızdan 3’ü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

P.Tğmn Ramazan GÜNAY (Afyonkarahisar)
P.Uzman. Çvş Mehmet SERINKAN (Denizli)
P.Uzman.Onb İsmail YAZICI (Gümüşhane)
P.söz.Er Çağatay ERENOĞLU (Sinop)
P.söz. Er Yasin KARACA (Tokat)
P.söz.Er Emre TAŞKIN (Bingöl)

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz." denildi.

FİB Haber Merkezi olarak Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar, ailelerimize sabırlar dileriz.

Aziz Milletimizin başı sağolsun.

7 ALÇAK TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Öte yandan bölgede etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 7’ye yükselmiştir. Operasyonlar devam etmektedir.