Şimşek Makine, 14-17 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen  2. NEVAGRI’2023 Nevşehir Kapadokya Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı'ndaki yerini aldı. Bu yıl ikincisi düzenlenen fuarda Şimşek Makine, son teknoloji ile üretilmiş olan tarım makinalarını ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Sektörün öncülerinden, tamamen yerli ve milli sermayeyle faaliyetlerini sürdüren Şimşek Makine, yılın son tarım fuarında son teknoloji ile üretilmiş tarım makinalarını sergiliyor. 

Şimşek Makine, bu yılda Nevşehir Tarım fuarının gözdesi oldu

Nevşehir-Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi'nde 21 yıldır tarım makineleri sektöründe faaliyetini sürdüren Şimşek Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Şimşek, Nevşehir'de bu sene ikincisi düzenlenen fuarda yer alıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şimşek makine olarak AR-GE çalışmalarımız kapsamında her sene kendimizi yeniliyoruz. Malzemeleri çiftçilerimizin eksiklerine göre revize ediyoruz. Yeniliklere her zaman açığız." dedi.

Şimşek açıklamasının devamında, "Başta bu fuarların İlimiz Nevşehir'de gerçekleştirilmesine ön ayak olan, bu fuarları İlimize kazandıran kurum ve kuruluşlarımıza, organizasyonların gerçekleştirilmesinde görev üstlenen ve katkı veren herkese, ayrıca fuara katılım gösteren tüm firmalarımıza teşekkür ediyorum. Nevşehir ilimiz açısından kazanımları yüksek, yararlı ve hayırlı bir fuar olmasını diliyor, tüm çiftçilerimizi bu fuara mutlaka bekliyorum" ifadelerinde bulundu.

Çiiftçi dostu Şimşek Makine, standı fuarda ziyaretçilerinden büyük ilgi görüyor.

Fuarın açılışına katılan Nevşehir Valisi Ali Fidan, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Nevşehir belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, önceki dönem Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit'i fuardaki standında ağırlayan Şimşek Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Şimşek, tamamı yerli ve milli sermaye ile kurulan son teknoloji ile üretilmiş tarım makinaları hakkında bilgi verdi.

Şimşek makina artık bir dünya markası oldu

Çiftçilikten geldikleri için sektörün tüm ihtiyaç duyduğu ekipmanları tespit edebilme şansına sahip olduklarını ifade eden Hurşit Şimşek, son teknoloji kullanılarak imal ettikleri makinelerin hasattaki verim ve zaman kaybının da önüne geçtiğini söyledi.

Şimşek, Tesislerinde Kabak ve fasulye hasat makinelerinin yanı sıra karpuz, acur, salatalık gibi bazı bitkilerin çekirdeklerini ayrıştıran tohum makineleri ürettiklerini ve bu ürünlerin çok sayıda ülkeye ihracat yapıldığını ifade etti.

ŞİMŞEK MAKİNE GÜVENCESİYLE 16 ÜLKEYE İHRACAAT

Büyük tohum üreticilerinden tesislerine gelen talepler doğrultusunda özel tasarım makine üretimi de yaptıklarını ifade eden Şimşek, Türkiye iç piyasası ile birlikte bazı Avrupa ülkeleri, Rusya, ABD, Balkan ülkeleri ve Türk Cumhuriyetlerinden oluşan 16 ülkeye ihracat yapıyoruz. Üretim kapasitemiz ise yıllık 200 ila 300 makine. Talebe göre imalat yapmaktayız. Yılda 300 makineyi çok rahat çıkaracak potansiyele sahibiz. Yüzde 98 yerli imalata sahibiz." dedi.

İşte 2. Nevşehir Tarım ve Gıda Fuarı'nda sergilenen Şimşek Makine ürünleri;

 • Kabak hasat makinesi
 • Fasulye hasat makinesi
 • Kabak sıralama makinesi

Neden, Şimşek Makine...

Şimşek Makine Neden Tercih Edilmeli ?

 • Öncelikle temiz, düzgün, sıkıntısız ve kaliteli bir hasat geçirebilmeniz için 6 ay boyunca gözbebeği gibi baktığınız ürününüzün hasarsız, firesiz ve hiçbir şekilde mahsülünüzün zarar görmeden hasat yapabilmeniz için,
 • Piyasada çalışan çiftçi kardeşlerimizinde hasat ettiği ürün sahiplerinin ürünlerini telef etmedikleri için,
 • Makinamızı kullanan çiftçilerin yakıt tasarrufundan memnun oldukları için,
 • Şimşek Makina'yı kullananların daha hızlı ve daha fazla alan çektikleri için,
 • Çıkardığı ürünün piyasa şartlarına göre daha fazla fiyata satıldığı için,
 • Fazla insana gerek kalmadan hasat edebildiğiniz için,
 • Müşteri memnuniyeti, satış sonrası hizmet ve servis hizmetlerinden çokça ve anında faydalanabildikleri için,
 • Gecede rahat çalışabilme olanaklarına sahip olduğu için,
 • Sürekli yaptığı ürünü geliştiren yeniliklere açık olduğumuz için...

Şimşek Makine

Adres: Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi, Aksaray Cd., 50100 Nevşehir Merkez/Nevşehir
Telefon: (0384) 212 31 01