banner461

Açıkgöz, Nevşehir'de Yunus Emre ile gelin tanış olalım proğramına katıldı

TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Yeşil Doğa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen vuslatının 700. yılında “Yunus Emre ile Gelin Tanış Olalım. Yunus Emre Söyleşileri” programına katıldı.

banner15
Açıkgöz, Nevşehir'de Yunus Emre ile gelin tanış olalım proğramına katıldı
28 Aralık 2021 Salı 15:01

banner517
banner134

2021 yılının UNESCO tarafından Yunus Emre ve Türkçe Dili olarak kabul etmesi nedeniyle Nevşehir’de Yeşil Doğa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen vuslatının 700. yılında “Yunus Emre ile Gelin Tanış Olalım. Yunus Emre Söyleşileri” programı NEVÜ’de gerçekleştirildi.

Proğrama katılan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; "Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’imizde Yunus Emre’yi anma etkinliğimizi hazirunumuzla gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı”, “Hacı Bektaş-ı Veli Yılı” ilan edilmesinden de büyük mutluluk duyduk. Anadolu, irfanını bu büyük zatlarla zenginleştirmiş ve geliştirmiştir.Türkçemize, gönül coğrafyalarımıza ve Türk-İslam medeniyetimize adanmış bu kutlu ömürleri bir kez daha hayır, rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Programda emeği geçenlere de teşekkür ediyorum." dedi.

Programın açılışında konuşan Yeşil Doğa İl Temsilcisi Bayram Ekici'de, derneğin, kültür, çevre, doğa uyumlu, yaşam ve ağaçlandırma çalışmaları yapan, Orta Anadolu ekonomik kalkınma projeleri hazırlayan bir oluşum olduğunu söyledi.

Ekici, “Yeşil Doğa Derneği, bu 4 ilin kalkınması için el birliği yapan, kendilerini insanlığın faydasına adamış insanlarız. Bu düsturla çalışmalarımıza devem ediyoruz.” dedi.

“Yunus Emre ile Gelin Tanış Olalım” programını 4 ilde yapmayı planladıklarını kaydeden Ekici, ilkini yaptıkları programın devamının da geleceğini söyledi.

Yeşil Doğa Derneği Kent Konseyi Genel Başkanı Abdulkadir Ay da sivil tolum örgütlerinin topluma karşılıksız hizmet etmek için kurulan yapılar olduğunu belirterek, bu düsturla Yunus Emre’yi tanıtmak için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de Yunus Emre’yi herkesin tanıması gerektiğini belirterek, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Ayşe Paslanmaz, şiir okudu. Daha sonra yazar ve senarist Dr. Mahmut Ulu, Yunus Emre’nin hayatını özetledi.

Müzik dinletisinin ardından programda emeği geçenlere plaket ve teşekkür belgesi verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.