Pençe Kilit Harekât Bölgesi'nde görevi esasında yıldırım düşmesi sonucu Nevşehirli Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş (27) şehit oldu.

Bir Yiğit daha bugün toprağa düştü.

Şehit Toktaş'ın Nevşehir'deki ailesine acı haber verildi.

Aslen Nevşehir merkez ilçeye bağlı Boğazköy nüfusuna kayıtlı merhum Hasan Toktaş oğlu, 27 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Sait (Hacı) Toktaş (27)'ın Nevşehir'deki ailesine acı haber verildi. Acı haberi alan şehidin yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Şehidimizin Bekar ve bir evin tek oğlu olduğu öğrenildi.

"Bir Kahraman Silah Arkadaşımız Şehit Oldu"

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde mevziiye yıldırım düşmesi sonucu bir askerin şehit olduğunu duyurdu.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, mevziiye yıldırım düşmesi sonucu kahraman silah arkadaşımız P.Uzm.Çvş. Sait TOKTAŞ şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Başımız sağ olsun...

Nevşehir Valisi Ali Fidan da yaptığı açıklamasında; "Pençe Kilit Harekât Bölgesi'nde görevi esasında yıldırım düşmesi sonucu Nevşehirli hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş şehit olmuştur.  Kahraman şehidimiz Sait Toktaş’a Allah’tan rahmet; kederli ailesine, Nevşehirli hemşehrilerimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Aziz Milletimize baş sağlığı ve sabır diliyorum." dedi.

Ruhu şad, makamı cennet olsun...

Nevşehirli şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine, Nevşehir'imize, Türk silahlı kuvvetlerimize ve milletimize başsağlığı diliyoruz...

Şehidimizin ilimize gelişi ve defin programı netleşince bildirilecektir...