S.S. Terra Kapadokya Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin "Kapadokya Kadın Kooperatifleri Akademisiprojesi hibe almaya hak kazandı.

S.S. Terra Kapadokya Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatif Başkanı ve aynı zamanda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ferda Üstün yaptığı açıklamasında; "Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen, KEDV tarafından Simurg-Kadın Kooperatifleri Birliği ortaklığında yürütülen Türkiye'deki Kadın Kooperatiflerinin Ağ Oluşturma Kapasitelerinin Güçlendirilmesi Projesi, Kadın Kooperatifleri Destek Programı’na başvuruda bulunan S.S. Terra Kapadokya Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’miz "Kapadokya Kadın Kooperatifleri Akademisi” projesi asil listede yer alarak hibe almaya hak kazanmıştır." dedi.

Ahiler Kalkınma Ajansının ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, proje sahibi kooperatif yöneticileri, proje iştirakçilerinden olan Nevşehir Belediyesi, Ahiler Kalkınma Ajansı, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü temsilcileri katıldı.