İlimiz esnaflarından önceki dönemde İl Genel Meclisi Başkanlığını yürüten ve Adalet ve Kalkınma Partisinin Nevşehir’de kuruluşundan bugüne mahalle temsilciliğinden başlayarak çeşitli kademelerinde görev alan Süleyman Özgün, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Özgün açıklamasında, “Ak Partimiz’in Kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerinde görev aldığım kutlu davamda, 28. Dönem Milletvekilliğine Aday Adaylığı için başvurumu yaptım. Rabbim hayırlara tevdi etsin. Ülkeme, şehrime ve hemşehrilerime hizmet etme yolunda var gücümle çalışmak ve şehrimizin kalkınmasına, büyümesine katkı sağlamak ve güzelliklerle taçlandırmak için bugün müracaatımızı yaptık. Hayırlara vesile olmasını dilerim.” dedi. 

SÜLEYMAN ÖZGÜN KİMDİR ?

1977 yılında Nevşehir' de doğdu. İlköğrenimini Cumhuriyet ilkokulunda, orta ve lise öğrenimini Nevşehir Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini 1994-1998 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamladı.

İŞ HAYATI

Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra 2000 yılında iş hayatına başlayan Özgün; ticari faaliyetlerinde ilkeli, titiz ve özverili duruşu ile Toptan ve Perakende Kömür Satıcılığı ile  sektöründe ilimizde başarılı bir konuma ulaşmıştır. Faaliyetine 23 yıldır aralıksız olarak devam etmektedir.

SİYASET

AK Parti Nevşehir İl ve İlçe Teşkilatlarının kurulmasının ardından Kapucubaşı Mahallesi Parti Temsilciliği ile siyasi hayatına başladı. 2003-2006 yılları arasında AK Parti Gençlik Kolları Yürütme Kurulu Üyeliği görevini yapan Özgün; 2012-2013 yılları arasında AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasi hayatına devam etti. 2014-2018 yılları arasında İl Genel Meclisi Başkanlığı görevini yürüttü. 2021-2023 yılları arasında Nevşehir AkParti İl Başkan yardımcılığı ve Yerel Yönetimler Başkanlığı görevini ifa etti.
Evli ve üç çocuk babasıdır.