Nevşehir'de doğal yaşam alanlarında yiyecek bulmakta zorlanan ve aç kalan tilki Güzelyurt mahallesindeki bir parkta yiyecek ararken görüntülendi.

Mahallenin maskotu haline gelen ve yanına yaklaşıldığında kaçmayan tilkiyi parkı gezenler de rahatlıkla görüntüleme imkanı buluyor. 

Yiyecek bulmakta zorlanan ve aç kaldığı düşünülen tilki gezindiği parkta bir süre yiyecek aradı. Sonra yanına yaklaşan bir vatandaş tarafından cep telefonu ile görüntülenen tilkinin hareketleri adeta parkta oynayan yaramaz bir çocuk edasındaydı.

Sevimli görüntüsü ile parkta dolaşırken tilkiyi fark eden Halim Yarılı isimli vatandaş, FİB Haber Merkezi WhatsApp İhbar Hattına cep telefonundan çektiği görüntüleri paylaşırken; "Güzelyurt mahallesi kayın sokakta saat:20.15 de Yatsı namazı sonrası camiiden eve giderken parkta bu tilkiyle karşılaşınca önce çok şaşırdım. Sonra yanına yaklaşmama izin verdiğini görünce bende cep telefonu ile bunu kayıt altına almak istedim. Anlaşılan mahalle sakini duyarlı vatandaşlarımız buna yemek vererek alıştırmışlar. Adeta parkta çocuklar gibi oynuyordu. İyice evcilleşmiş...  Lütfen çevremizdeki hiçbir hayvanı aç bırakmayalım” dedi.

Nevşehir merkez Güzelyurt mahallesinde bu akşam vatandaşlarımız tarafından görülen Tilki, aslında sokak hayvanları kadar yaban hayvanlarınında unutulmaması gerektiğini gözler önüne serdi.