İlgiyle takip edilen çizgi filmlerini televizyon ekranında yayınlamanın yanı sıra beyaz perdeye de taşıyan TRT Çocuk’un animasyon türündeki yeni sinema filmi “Elif ve Arkadaşları: Kapadokya" filminin galası 27 Nisan 2023 Perşembe günü saat: 11:00 de Nevşehir Nissara AVM'de yapılacak.

Özel gösterimi yapılacak film Nevşehir'de misafir edilen depremzede çocuklarla birlikte izlenecek.

TRT ortak yapımı “Elif ve Arkadaşları: Kapadokya” filminin gala gösterimi açılışına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan'ında katılması bekleniyor.

3D animasyon türündeki yapım, okul gezisi için Kapadokya’ya giden Elif ve arkadaşlarının, kendilerini fantastik bir maceranın içinde bulmalarını konu alıyor.

TRT ortak yapımı “Elif ve Arkadaşları: Kapadokya”, 28 Nisan’da tüm Türkiye'de sinemalarda izleyiciyle buluşacak.

 

“Elif ve Arkadaşları: Kapadokya” filmi ön gösteriminde depremzede çocuklarla buluşuyor

 

TRT Çocuk’un animasyon türündeki yeni filmi “Elif ve Arkadaşları: Kapadokya” filmi, 28 Nisan’da vizyona girmeden önce 27 Nisan’da Nevşehir’de depremzede çocuklarla buluşuyor.

Nevşehir Valiliği ve Kapadokya Alan Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Nissara AVM’de gerçekleştirilecek film gösteriminin konukları, deprem felaketi nedeniyle şehirlerinden ayrılarak Nevşehir’e yerleşen çocuklar olacak.

Çocuklar, ekrandan tanıdıkları Elif, Selim, Kerem ve Ayşe’yi bu kez sinemada Kapadokya maceralarıyla izleyecek.

Elif ve arkadaşlarının Kapadokya gezisinde tanıştıkları bir rehber, Kapadokya ile ilgili bir efsane anlatır. Efsaneye göre bulutların üzerinde Zerre isminde bir medeniyet vardır ve bu medeniyette yaşayan Perişler vardır. Sabah olduğunda Elif ve dostları her yerin bulutlarla kaplandığını görür. Ardından bulutların arasında gezinen sevimli Tini’yi bulurlar. Tini’yi Periş’ine götürmek için gemiye binen Elif ve arkadaşları,  Dobu’yu yenmeye çalışan Perişler ile birlikte heyecan dolu bir maceraya atılır. 

Tarih: 27 Nisan Perşembe

Saat: 11.00

Yer: Nissara AVM Cinefora Sinema Salonu

İşte filmin galası;

Kapadokya yolcusu kalmasın!  

TRT ortak yapımı "Elif ve Arkadaşları: Kapadokya" 28 Nisan'da sinemalarda!

İlgiyle takip edilen çizgi filmlerini televizyon ekranında yayınlamanın yanı sıra beyaz perdeye de taşıyan TRT Çocuk’un animasyon türündeki yeni sinema filmi “Elif ve Arkadaşları: Kapadokya” 28 Nisan’da izleyicilerle buluşacak. Seyirciler, TRT Çocuk ekranından tanıdıkları Elif, Selim, Kerem ve Ayşe’yi bu kez sinemada Kapadokya maceralarıyla izleyecek.

TRT Çocuk ve TRT Sinema iş birliğiyle hazırlanan filmin yönetmenliğini İsa Doğmuş üstlenirken senaryosunu ise Arzu Demirel kaleme aldı. Filmin eğlenceli müziklerini ise İ. Ulaş Kuvanç hazırladı.

Kapadokya’da esrarengiz bir macera

Uzun ve titiz bir hazırlık süreci sonunda tamamlanan 3D animasyon türündeki filmde Elif, Kerem, Selim ve Ayşe, İpek Öğretmen ile birlikte Kapadokya’ya bir geziye gider. Orada tanıştıkları rehber, kahramanlarımıza Kapadokya ile ilgili bir efsane anlatır. Efsaneye göre bulutların üzerinde Zerre isminde bir medeniyet vardır ve bu medeniyette yaşayan Perişler vardır. Sabah olduğunda Elif ve dostları her yerin bulutlarla kaplandığını görür. Ardından bulutların arasında gezinen sevimli Tini’yi bulurlar. Tini’yi Periş’ine götürmek için gemiye binen Elif ve arkadaşları,  Dobu’yu yenmeye çalışan Perişler ile birlikte heyecan dolu bir maceraya atılır. 

TRT Çocuk’un uzman psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve içerik editörlerinin katkılarıyla hazırlanan TRT ortak yapımı “Elif ve Arkadaşları: Kapadokya” 28 Nisan’da tüm Türkiye'de vizyona girecek.