Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce 81 ilde yapılması planlanan "Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Çalıştayı" ilimizde Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Hasan ÖZARSLAN, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, Din Öğretiminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat SALTIK, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri, İl Müftü yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, eğitim şube müdürleri, STK temsilcileri, okul müdürleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ve öğrencilerin katılımıyla Ahiler Kalkınma Ajansı salonunda başladı. 4 grupta 3 oturumla yapılan çalıştayın son bölümünde grup başkanları değerlendirme konuşmalarını yaptı.

Daire Başkanımız Sayın Hasan ÖZARSLAN ve İl Müdürü Yusuf YAZICI, Recep Tayyip Erdoğan Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Mehmet Avlanmaz İmam Hatip Ortaokulunu da ziyaret ettiler. Sınıflarda öğrencilerle ve öğretmen odalarında öğretmenlerle sohbet ederek talep, görüş ve önerilerini aldılar.

Nevşehir İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI'nın kapanış konuşmasının ardından katılımcılara katılım belgelerini takdim etti ve hatıra fotoğrafı çekimiyle çalıştay sona erdi.