Nevşehir merkez ilçeye Bağlı Uçhisar beldesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek konserde ünlü sanatçı Kürşat sahne alacak.

Uçhisar Belediyesi, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde zaferle sonuçlanan büyük taarruzun yıl dönümü için özel bir kutlama programı hazırladı. Büyük zaferin 101. Yıl dönümünün akşamında bu özel gün için konser programı gerçekleştirilecek.

Uçhisar Belediyesi'nden 30 Ağustos Zafer Bayramı’na Özel Konser

Kürşat Konseri

Tarih: 30 Ağustos 2023 Çarşamba 

Saat: 20:00 

Yer: Uçhisar Kalesi Meydanı

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, "30 Ağustos Zafer Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlamak için hazırlandıklarını söyledi.

Başkan Osman Süslü,“Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin, ordusu ile birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. Bu büyük zaferin 101. yıldönümünü beldemizde büyük bir coşkuyla kutlamak için hazırlanıyoruz. Bu kapsamda değerli hemşehrimiz ünlü sanatçı Kürşat Uçhisarlı hemşehrilerimize konser verecek. Gerçekleştireceğimiz etkinliğimizde hemşerilerimiz bayram coşkusunu yaşayacak. Tüm halkımız davetlidir” dedi.