Uçhisar Kasabası ve Kırgızistan’ın Karakol şehrinde yapılacak olan Anaokulu projesi için imzalar atıldı. Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü’nün katıldığı toplantıda yapılan protokolle Kırgızistan’ın Karakol şehrinde yapılan imza töreniyle ilk adımlar atılmış oldu.

Kırgızistan’ın Issık göl Karakol şehriyle imzalanan kardeş şehir protokolü çerçevesinde karşılıklı somut adımlar atılmaya başlandı. Karakol şehrinde yapılacak Anaokulu projesi hayata geçmek üzere çalışmalar yürütülürken aynı proje Uçhisar Kasabasında da hayata geçilerek Anaokulu yapılacak.

Ortaya koyduğu etkin çalışmalarla farkındalık oluşturan Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, kardeş şehir olan Kırgızistan Karakol şehriyle iyi ilişkileri somut olarak daha da ileri taşıyarak bağların daha güçlü olduğu bir çalışma sistemi yürütüyor.

2023 yılı içerisinde karşılıklı atılacak adımlar ve yapılacak somut projelerle örnek gösterilen bir çalışma yürüten Uçhisar Belediyesi ve Karakol şehirleri ilerde yapılacak daha büyük çalışmalar için rol model şehirler olarak değerlendiriliyor.