Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Nevşehir'e geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, öğle saatlerinde havayolu ile Nevşehir’e geldi. Buradaki karşılama töreninin ardından Bakan Uraloğlu, ilk olarak Nevşehir Valiliğini ziyaret etti. Uraloğlu, burada Nevşehir Valisi Ali Fidan, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Süleyman Özgün ve Emre Çalışkan, MHP Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ile bir süre görüştü.

Bakan Uraoğlu, Nevşehir Valiliği ziyaretinin ardından AK Parti Nevşehir İl Başkanlığını ziyaret edecek ve sonrasında Avanos ve Ürgüp ilçelerinde seçim ofisi açılışlarına katılacak. Akşam saatlerinde ise, Nevşehir il merkezinde AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Özgün ve Çalışkan ile AK Parti İl Başkanı Kemikkıran ve Nevşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Savran ile birlikte esnaf ziyaretlerinde bulunacak.

Bakan Uraloğlu, "Hacı Bektaş Veli'nin şehri, turizmin sembolü Kapadokya’nın başkenti Nevşehir’deyiz. Terminal binasını yenileyeceğimiz Kapadokya Havalimanı’nda incelemelerde bulunduk. Turizm kenti Kapadokya’mızın gelişmesi için çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

Nevşehir’e 22 yılda 12 milyar TL yatırım yaptık.

Nevşehir…

Bölünmüş Yol: 220 km
Karayolu: Nevşehir-Aksaray Yolu, Nevşehir-Kırşehir Yolu, Nevşehir-Niğde Yolu, Nevşehir-Kayseri Yolu, Nevşehir-Yozgat Yolu 
Fiber Optik Kablo: Bin 918 km

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU’NUN NEVŞEHİR İL ZİYARETİ PROGRAMI

27 MART 2024 ÇARŞAMBA

15.00 Nevşehir Valiliği Ziyareti ve Basın Açıklaması

16.00 AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı Ziyareti

16.30 AK Parti Avanos Seçim Ofisi Ziyareti

16.45 Esnaf Ziyareti
Yer: Teyide Muhtaç

17.00 Avanos Tarihi Köprü Restorasyonun İncelenmesi

17.30 AK Parti Ürgüp Seçim Ofisi Ziyareti

18.30 Esnaf Ziyareti
Yer: Nevşehir / Merkez

19.00 STK Temsilcileri ile İftar Programı
Yer: Teyide Muhtaç