Ürgüp Belediyesi, ilçeye gelecek tatilcilerin ve vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için çeşitli tedbirler aldı.

Bu kapsamda en önemlisi Kurban bayramı tatilinde ilçede yaşanacak trafik yoğunluğu konusunda ki alınan tedbirleri Ürgüp Belediye Başkanı Ali Ertuğrul Bul  açıkladı.

Başkan Bul açıklamasında şunları iade etti;

15-23 Haziran arasında bildiğiniz üzere Kurban Bayramı tatili idari olarak uzatıldı.

Ramazan Bayramında Ürgüp girişinde 6 km sıra oluşmuştu.

Bu tatilde de gelen ziyaretçilerin trafikte beklememeleri, araçlarını park edip alış-veriş ve kent ziyareti yapabilmeleri için bazı önlemler alıyoruz.

- Turban girişinde daha önce düzeltilen park alanında, ziyaretçilerimizi aşağı inmeden araçlarını park etmeleri ve şehir merkezine yaya veya sıklaştırılacak dolmuş seferleri ile inmeleri yönünde yönlendireceğiz.

- Aynı lokasyonda yolun karşında yine Belediyemize ait Turban bahçesinde de 22 metrelik alan dün düzeltildi. Araçları buraya da park için sevk edeceğiz.

- Özellikle Turasan mevkiine gelecek otobüsleri de yolcularını indirdikten sonra bu park alanlarında bekletelim ki trafiği engellemesinler istiyoruz.

- Özellikle esnafımızdan ve de siz Ürgüplülerden bu dönemde şehir merkezine, ana artellere araçlarınızı park etmemenizi rica ediyorum. (Ara sokaklarda dursun bu 10 günde kendi araçlarımız)

- Yollarda park alanı açmak üzere duba, bidon, motosiklet ve diğer malzemeler ile park alanları ayırmayın lütfen.

- Başka tedbirler de alacağız. Hem birlikte güzel bir bayram geçirelim hem de gelen ziyaretçileri şehrimizde yürümelerini sağlayarak daha fazla alış-verişe yönlendirelim." dedi.

448372055 17871421851102292 7913132449691123188 N

Editör: İbrahim UYSAL