Ürgüp Kaymakamlığı görevine 1 yıl önce atanan Kaymakam Cüneyt Caner'in Giresun iline bağlı Görele Kaymakamlığına atanması ile boş kalan kaymakamlık makamı yeni kaymakamını bekliyor.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Şırnak İdil İlçe Kaymakamı iken Nevşehir ili Ürgüp İlçe Kaymakamlığına atanan Kaymakam Refik Özsoy, kurum amirleri ve vatandaşlarla vedalaştı. Ürgüp ilçemizin yeni Kaymakamı Refik Özsoy'un yarın görevine başlaması bekleniyor. 

Kaymakam Cüneyt Caner'in ise bugün Ürgüplülere veda ederek ilçeden ayrılacağı öğrenildi.

Refik Özsoy Kimdir?

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Refik ÖZSOY, ilk ve ortaöğrenimini Adana’da, yükseköğrenimini Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamlamıştır. 2011 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 101. Dönem Şanlıurfa Kaymakam Adayı olarak idarecilik görevine başladı. Sırasıyla Sinop ilinde teftiş stajı, Elbistan ve Avanos ilçelerinde Kaymakam Refikliği, Akpınar ve Çatalpınar ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini yürütmüştür. İngiltere Portsmouth Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamlamış olup İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan kura sonucu 101. Dönem Kaymakamı olarak Ordu ili Aybastı ilçesine atandıktan sonra Cumhurbaşkanlığının 2018/157 sayılı atama kararnamesiyle Maden Kaymakamı olarak iki yıl görev yaptı. Cumhurbaşkanlığınca 14.07.2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 2020/362 sayılı Mülki İdare Amirleri atama kararnamesiyle İdil Kaymakamlığına atanarak 27.07.2020 tarihinde göreve başlad