Sarıyazı bölgesi kapalı devre sulama inşaatı süratle devam ediyor

Ürgüp, Sarıyazı bölgesi kapalı devre sulama sistemi kazı ve boru döşeme çalışmaları yüklenici firma Mete Altyapı İnş. Tic. A.Ş. başladı.

Dsi 12. Bölge Müdürlüğü açıklamasında; "Dsi 12. Bölge Müdürümüz sayın Rahmi Şahin Ürgüp Sarıhıdır Pompaj (Sarıyazı) Sulamasında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Sarıhıdır Pompaj Sulaması Yenileme İşi'nin tamamlanmasıyla Nevşehir ili Ürgüp ilçesi Sarıhıdır köyü sınırları içerisinde yer alan 9.700 dekar tarımsal arazinin sulanması hedeflenmektedir." denildi

Ürgüp Ziraat Odası Başkanlığı olarak Başkanımız Mustafa Korkmaz, Başkan Vekilimiz Vehbi Zengin ve yönetim kurulumuzun uzun süredir talep ve takipçisi olduğu, bir çok yetkili, bürokrat ve siyasiler ile yapılan görüşmeler sonrası ihalesi ve yer teslimi yapılarak Sarıyazı Bölgesi Kapalı Devre Sulama projesinin hayata geçiyor olması üreticilerimiz ve bizleri çok mutlu etti. Proje maliyeti 330.000.000 Türk Lirası.

Ayhanlar Sulama Birliği bünyesinde bulunacak olan 9.700 dekar/dönüm araziye kapalı devre borulu sulama sistemi ve güneş enerjisi panelleri kurulacak. Kurulacak olan güneş enerji santrali suyun Kızılırmak'tan hatta basımında kullanılacak böylelikle elektrik enerjisinden tasarruf sağlanarak uygun sulama imkanı sağlanacak.

Milli ekonominin temeli tarımdır. Hayırlı uğurlu olsun. Projenin hayata geçmesinde bizlere destek olan, emeği olan, herkese teşekkür ederiz.