Fransa'nın başkenti Paris'te yaşayan Ürgüplü Korhan Sakarya, Nevşehir'den götürdüğü 50 plakalı Şahin marka aracıyla Eyfel Kulesi önünde çaldığı türkülerle gerek Avrupa'da gerekse Türkiye'de kendinden oldukça söz ettirmeyi başaran genç gurbetçimiz yaz tatili dolayısıyla geldiği memleketinde FİB Haber.Com İnternet Gazetesi'nin konuğu oldu.

FİB Haber.Com İnternet Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı ve Genel Koordinatör İbrahim Uysal tarafından ağırlanan gurbetçi hemşehrimiz Korhan Sakarya , İlimiz ve Bölgemizde yaşanan tüm gelişmeleri www.fibhaber.com dan sürekli olarak takip ettiklerini ifade etti. 

Tam bir Nevşehir sevdalısı olan Sakarya, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Çapacı ile memleket üzerine koyu bir sohbet yaptılar. 

Karşılıklı fikir alışverişi ve sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette konuşan Sakarya; "Her fırsatta memleketimize geliyoruz. Her geldiğimizde Nevşehir'imizde gözle görünür değişiklikler olduğuna şahit oluyoruz. Memleketimiz için çalışan  Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran'a  gurbetçilerimiz adına yürekten teşekkür ediyorum. Sizin aracılığınız ile sürekli Nevşehir'imizdeki çalışmaları takip ediyoruz. Şunu tüm samimiyetimle ifade etmeliyimki Dünya'nın hiçbir yerinde Türkiye gibi bir cennet ülke, Nevşehir gibi güzel bir şehir yok. Kıymetini iyi bilmek gerekiyor. Bizlerde Fransa'da gurbette yaşayanlar olarak gerek ülkemiz gerek Nevşehir'imiz gerekse Kapadokya bölgemizin tanıtımı için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz" dedi.

Nevşehirlilerin sesi, gözü ve kulağı olarak FİB Haber.Com ekibine de teşekkürlerini ileten Korhan Sakarya," Biz Avrupa'da yaşayan gurbetçiler olarak Nevşehir ve bölgemiz hakkında tüm gelişmeleri www.fibhaber.com dan öğreniyoruz. Bir çok güzel işlere imza atıyorsunuz. Mesela SMA hastası Yusuf Eren için yaptıklarınıza şahit olduk. Sağlığına kavuşması için duacıyız. Bu manada çok kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Sizleri ve ekibinizi tebrik ediyor çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. En uygun bir zamanınızda da sizleri Paris'te misafir etmek isterim" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren www.fibhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Çapacı ve Genel Koordinatör Uysal'da; "Bizde Fransa'da yaşayan, 50 plakalı aracıyla Kapadokya'nın gönüllü elçiğini yürüten Nevşehirli değerli gurbetçimiz Paris'in meşhur Türk işletmesi Kehribar restoran işletmecisi  Korhan Sakarya beye ve beraberinde abisi Kerem Sakarya'ya ziyaretleri için teşekkür ediyor, tüm gurbetçilerimize selamlarımızı ve sevgilerimizi gönderiyoruz. " dedi.

Ziyaret günün anısına hediye takdimi ve çekilen fotoğraf ile son buldu.

Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa köyünden olan Korhan Sakarya abisi Kerem Sakarya ile birlikte Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran'ı ziyaret etmek için ayrıldılar.