Ürgüp, Sarıyazı bölgesi kapalı devre sulama sistemine ait sözleşme Devlet Su İşleri ile yüklenici firma Mete Altyapı İnş. Tic. A.Ş. arasında imzalanarak yer teslimi gerçekleşmişti.

Ürgüp Ziraat Odası Başkanlığı olarak Başkanı Mustafa Korkmaz, Başkan VekiliVehbi Zengin ve yönetim kurulunun uzun süredir talep ve takipçisi olduğu, bir çok yetkili, bürokrat ve siyasiler ile yapılan görüşmeler sonrası ihalesi ve yer teslimi yapılarak Sarıyazı Bölgesi Kapalı Devre Sulama projesinin hayata geçiyor olması üreticilerimiz ve bizleri çok mutlu etti. Proje maliyeti 330.000.000 Türk Lirası.

İlgili firma yetkilisi saha ve şantiye şefi Orçun Kınay ve formen Musa Koç Ziraat Odası Başkanlığımızı ziyaret ederek inşaat sahası hakkında istişare edildi. Şantiyenin kurulduğunu ve malzemelerin ilgili sahaya indirildiğini belirten Kınay, 15 güne kadar hava şartları müsaade ederse kazı çalışmalarına başlayacaklarını ifade ettiler.

Ayhanlar Sulama Birliği bünyesinde bulunacak olan 9.700 dekar/dönüm araziye kapalı devre borulu sulama sistemi ve güneş enerjisi panelleri kurulacak. Kurulacak olan güneş enerji santrali suyun Kızılırmak'tan hatta basımında kullanılacak böylelikle elektrik enerjisinden tasarruf sağlanarak uygun sulama imkanı sağlanacak.

Milli ekonominin temeli tarımdır. Hayırlı uğurlu olsun. Projenin hayata geçmesinde bizlere destek olan, emeği olan, herkese teşekkür ederiz.