Nevşehir Valisi Ali Fidan, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) iş birliğinde ve ev sahipliğinde düzenlenen “2. Uluslararası Pomza ve Perlit Sempozyumu (PuPeS'23 Kapadokya)”ya katılmak üzere üniversiteye gelen Nevşehir Valisi Ali Fidan, sempozyum programı öncesi Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’e iade-i ziyarette bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Vali Fidan’a teşekkür eden Rektör Aktekin, üniversite olarak yeni eğitim-öğretim yılına yönelik yürüttükleri çalışmalar, ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan üniversite olarak üniversite-şehir, üniversite-sanayi, üniversite-kamu ve üniversite-turizm iş birlikleri kapsamında gerçekleştirdikleri ve planlanan proje ile çalışmalara dair kendilerine bilgi verdi. NEVÜ’nün fiziki yapılanması, bölüm, program, personel ve öğrenci sayılarına da değinen Rektör Aktekin ayrıca üniversite olarak 7-8-9 Eylül 2023 tarihlerinde Bitlis Eren Üniversitesi ile Iğdır Üniversitesi iş birliğinde ve NEVÜ ev sahipliğinde düzenledikleri “2. Uluslararası Pomza ve Perlit Sempozyumu (PuPeS'23 Kapadokya)” hakkında Vali Fidan’a bilgi verdi.

Rektör Aktekin refakatinde NEVÜ Genç Ofisi, Atçılık - Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi’nin inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek akademik ve idari birimler hakkında bilgi alan Vali Fidan ise, öğrencilerin eğitim-öğretimleri ile birlikte üniversitenin şehrin sahip olduğu değerleriyle gelişmesine ve tanınırlığının arttırılmasına yönelik yürüttüğü çalışma ve projelerin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Misafirperverliklerinden dolayı Rektör Aktekin ve yönetimine teşekkür eden Vali Fidan, “Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde gelecek nesillere her alanda daha da gelişmiş bir Nevşehir bırakmak, ülkemizin ve bölgemizin seçkin yükseköğretim kurumlarından biri olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile verimli ortak çalışmalar gerçekleştirerek Nevşehir’imizin ve Kapadokya’nın marka değerini daha da yükseltmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır” şeklinde konuştu.