Nevşehir Valisi Ali Fidan, Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şunları ifade etti;

"Manevi güzelliklerin en üst seviyede yaşandığı, rahmet ve bereketin paylaşıldığı, mübarek Ramazan ayını yeniden canlandırıp sevgi, saygı ve kardeşlik duygularımızı pekiştiren, yardımlaşma ve dayanışmanın en anlamlı hale geldiği bir Ramazan Bayramı’na daha erişmenin, sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
Toplumsal hayatımızda önemli bir yere sahip olan bayramlar; iyilik ve güzelliklerin sevgi ve hoşgörü ikliminde harmanlanıp ortaya çıktığı, kırgınlık ve küskünlüklerin unutulduğu, mutlulukların hep birlikte paylaşıldığı, dostluk ve kardeşlik duygularının daha da sağlamlaştığı ayrıcalı günlerdir.

Bayramlar, Aziz Milletimizin gönül zenginliğini yansıtan hamurumuzda var olan hoşgörü, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi güzel değerlerimizi ortaya çıkaran bizi biz yapan hayatımızı daha da anlamlı kılan en özel ve manevi miraslardır.

Bu anlamlı Bayram günlerini, kardeşlik ve dayanışma iklimini daha da güçlendirmek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeli başta aile büyüklerimiz ve yakınlarımız olmak üzere, ihtiyaç sahiplerini ve kimsesizleri, öksüz ve yetim çocukları, yaşlı ve hastaları, şehit yakınlarını ve gazilerimizi ziyaret ederek ilgi ve şefkatimizi hissettirmeli, bayram sevincini ve coşkusunu onlarla paylaşmanın en önemli sorumluluğumuz olduğunu unutmamalıyız.

Kıymetli Hemşerilerim,

Bayramınızın huzur ve güven içinde geçmesi için; başta güvenlik, trafik, sağlık ve gıda kontrol hizmetleri olmak üzere gerekli her türlü tedbir alınmıştır. Bu nedenle Bayram sevincinizin hüzne dönüşmemesi için sizlerin de trafikte daha da dikkatli olup kurallara uymanız gerektiği hususunu özellikle hatırlatmak isterim.
Bu duygu ve düşüncelerle, değerli Nevşehirli hemşerilerimizin ve tüm mesai arkadaşlarımın Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyor, Bayramın ülkemize, İslam âlemine, Gazze ve Doğu Türkistan başta olmak üzere mazlum ve mağdur gönül coğrafyalarımızdaki zulüm altındaki kardeşlerimize ve tüm insanlığa huzur ve selamet getirmesini temenni ediyorum."