Nevşehir Valisi Ali Fidan, '19 Eylül Gaziler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Fidan mesajında şunları ifade etti;

Aziz Milletimizin şanlı tarihi, vatanını ve milletini her şeyden üstün tutmak için bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Milletimiz, var olduğu günden bu yana ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı canı pahasına mücadele etmiş, uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan topraklarını şehit ve gazilerimizin en kutsal emaneti olarak sahip çıkmışlardır. Dün olduğu gibi bugün de aynı gurur ve övünçle Gaziler Günü’nün 102. yılını hep birlikte kutluyoruz.

Gurur ve övünç kaynağımız olan gazilerimizin aziz hatırasını canlı tutmak, bugünkü ve gelecek nesillerin hafızalarında yer etmesini sağlamak gayesiyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşal rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül günü, "Gaziler Günü" olarak kabul ve ilan edilmiştir.

Şehitlerimiz bizim şeref payemiz ve nurumuz, gazilerimiz ise övünç madalyalarımız ve onurumuzdur. Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalarına adlarını yazdıran, vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz; ülkemizin medarıiftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları bizlere bırakılan en kıymetli emanetlerdir. Vatanseverlikleri, cesaretleri ve unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmak devletimiz ve milletimiz olarak bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Devletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün imkânlarıyla onların yanlarında olmaya devam edecektir.

Bugün millet olarak birlik ve beraberlik içinde bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci içinde, tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü can-ı gönülden kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.