Vali İnci Sezer Becel Miraç Kandili Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

Vali Becel Mesajında: 6 Şubat’ta yaşadığımız ve milletimizi yasa boğan deprem afetinin derin üzüntüsünü yaşarken millet olarak birlik ve dayanışma ile imkanlarımızı seferber ettiğimiz bu günlerde depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı depremzedelerimize acil şifalar diliyorum.
Ülkemizin zor zamanlar geçirdiği bu Mübarek üç aylarda rahmet ve bereketin bol yaşandığı, sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, Mübarek gecelerden birisi olan Miraç Kandili'ne yeniden kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu buruk da olsa hep birlikte yaşıyoruz.
Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç Gecesi, bizlere en sıkıntıya düştüğümüz zamanlarda dahi bir çıkış yolunun olabileceğini ve Yüce Allah’ın yardımını esirgemeyeceğini gösteren, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahip özel bir gecedir. Bu sebeple kandiller, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı, manevi dünyamızın aydınlandığı en özel günlerdendir.
Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı depremzedelerimize acil şifalar diliyorum. Nevşehirli hemşehrilerimin Miraç Kandili'ni tebrik ediyor, ülkemize, İslam âlemine ve bütün dünyaya huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.