Nevşehir’in Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük kasabasının en önemli ihtiyaçlarından birisi olan kapalı Pazar yeri ile ilgili geçtiğimiz haftalarda yapılan ihale sonuçlandı. İhale sonrası yer teslimi yapılan firma çalışmalara başladı.

Yazıhüyük Belediyesi tarafından projesi hazırlanan kapalı pazar yeri için inşa çalışmaları başladı.

Kazı çalışmalarını yerinde inceleyen Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. 

Yazıhüyük Beldesi Alparslan Mahallesi 470 Ada 1 Parsel numaralı taşınmaz üzerine 2000 m2 kapalı alana sahip Pazar yeri 120 günde tamamlanması planlanıyor.

Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, yeni kapalı pazaryerinin kasabanın önemli bir ihtiyacını karşılayacak önemli proje olduğunu belirterek, “Profesyonel ekibimizle örnek olmaya devam ediyoruz. Kasabamızın vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir ortamda alışverişlerini yapabilmeleri için gereken kapalı bir pazar yeri, uzun yıllardır süregelen bir ihtiyacımızdı. Bu kapsamda uzun süredir yoğun mesai harcadığımız arsası, imarı, projelendirmesi, ihale süreçleri tamamladığımız kapalı pazaryerinin inşa sürecine hayırlısıyla başaladık. Bu yılın sonuna kadar pazaryerini tamamlayarak halkımızın ve pazarcı esnafımızın hizmetine açmayı hedefliyoruz. Yeni pazaryerimiz Yazıhüyük kasabamıza şimdiden hayırlı olsun. ” diye konuştu. 

detail-photo-fancybox-0detail-photo-fancybox-1