Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Canlı, il ziyaretleri kapsamında 15-16 Şubat 2024 tarihlerinde Nevşehir ilinde öğrenci, öğretmen ve yöneticilerle bir araya geldi.

   Program kapsamında ilk olarak İl Millî Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Genel Müdür Canlı, daha sonra; Hacı Asım Atabilen İlkokulu, Mehmet Avlanmaz İmam Hatip Ortaokulu, 100. Yıl Cumhuriyet İlkokulu ve Recep Tayyip Erdoğan Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğretmen buluşmaları gerçekleştirdi. Bakanlığımızın hayata geçirdiği çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapan Canlı, öğretmenlerle görüş alışverişinde bulunarak özverili çalışmaları nedeniyle öğretmen ve okul yöneticilerine teşekkür etti. Aynı zamanda sınıf ziyaretleri de gerçekleştiren Canlı, öğrencilerle sohbet ederek onların taleplerini dinledi.

  Daha sonra Nevşehir genelindeki okul müdürleri ile bir toplantı gerçekleştiren Genel Müdür Canlı, Millî Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin öncülüğünde yürütülen çalışmalar, yapılan mevzuat değişiklikleri, hayata geçirilen yeni uygulamalar ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan çalışmalara ilişkin bilgilendirmeler yaptı. Bu süreçlerde okul yöneticilerinin önemli görevler üstlendiğini ifade ederek onların sorun, talep, görüş ve önerilerini dinledi. Ardından İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile bir araya gelen Genel Müdür Canlı, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'nın yaptığı sunumu dinleyerek il yöneticileri ile istişarelerde bulundu.

   Buradan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine geçen Canlı, Üniversite Rektörü Sayın Semih Aktekin'i makamında ziyaret etti.

   Programın ikinci gününde Ürgüp ve Acıgöl ilçelerine geçen YEĞİTEK Genel Müdürü Mustafa Canlı, ilçe Kaymakamlarını makamlarında ziyaret ederek eğitim öğretim faaliyetlerine verdikleri destekler için teşekkür etti. Daha sonra Ürgüp Fen Lisesini ziyaret edip öğretmenlerle bir araya geldi. Ardından Türkiye'nin ilk ve tek Gastronomi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olan Kapadokya Gastronomi MTAL'yi ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle görüş alışverişinde bulundu. Programın devamında Karapınar İmam Hatip Ortaokulu, 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğretmen buluşmalarına katılarak öğretmen ve yöneticiler ile bir araya geldi. Son olarak Acıgöl Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan sergiyi ziyaret eden Canlı, çalışmalarından dolayı öğretmen ve kursiyerlere teşekkür etti.

  Genel Müdür Canlı, programlar kapsamında iletilen görüş ve öneriler için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade ederken Nevşehir'in tüm öğretmen, yönetici ve eğitim çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.