Yeniden Refah Partisi'nin Sulusaray Kasabası’ndaki Belediye Başkan adayı Bilal İşgören oldu.

İmam-Hatip kökenli ilahiyatçı Yazar Bilal İşgören, FİB Haber Merkezien yaptığı açıklamasında; "Sulusaray kasabamıza hak ettiği hizmetleri inşallah bizler getireceğiz. ‘Ahlaklı belediyecilik’ ve ‘Şehrine sahip çık’ temasıyla çıktığımız bu kutsal yolculukta kasabamızı istişare kültürüyle birlikte yöneteceğiz" dedi.

İşgören sözlerinin sonunda; "31 Marta kadarda aktif olup, vatandaşımıza ulaşacağız. Yapacaklarımızı, planlarımızı ve projelerimizi anlatmaya gayret göstereceğiz. İddialıyız ipi göğüsleyeceğimize inanıyoruz. Tabi bunu ilk başta rabbim nasip edecek, vatandaşımız teveccüh edecek. Bu noktada biz şansımızın yüksek olduğuna inanıyoruz, başaracağız inşallah."

Bilal İşgören Kimdir?

Nevşehir’in Sulusaray kasabasında doğdu. İmam-Hatip Lisesini Nevşehir’de tamamladı. Rize’de 1 yıl Arapça, 4 yıl İlahiyat eğitimi aldı. 2015 yılında RTE Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. İş hayatına basın ve yayıncılık ile başladı. 1 yıl Moral FM’de “Ayraç” adında kitap tanıtım programı hazırlayıp sundu. Hâlihazırda ise Diriliş Postası gazetesinde edebî ve felsefi arka plana yaslanan köşe yazıları kaleme alıyor ve bir yayınevinde proje editörlüğü yapıyor. İlk kitabı yıl içinde 10 baskı yaparken çeşitli illerde de “Samimiyet ve Öze Dönüş” konulu 40’a yakın söyleşi gerçekleştirdi. 2015 yılında Ağlamak Geliyor İçimden, 2016 yılında ise Allah İçin Sev adlı kitabı yayımlandı.