banner461

Derinkuyu'da Başkan Aksoy, çekiç ile örs üzerinde demir dövdü

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

banner15
Derinkuyu'da Başkan Aksoy, çekiç ile örs üzerinde demir dövdü
21 Mart 2022 Pazartesi 19:50

banner517
banner134

Derinkuyu Mehmet Ekmekçi Anadolu Lisesinde Nevruz Bayramı dolayısıyla düzenlenen kutlamalara Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy,  İlçe Kaymakamı Muhammet Yılmaz, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaş katıldı.

Türk’ün Bayramı “Nevruz” Kutlu Olsun...

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy ve İlçe Kaymakamı Muhammet Yılmaz, Mehmet Ekmekçi Anadolu Lisesisi tarafından düzenlenen etkinlikte Nevruz ateşini beraber yaktılar.

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, "21 Mart Bahar Bayramı, bereketin simgesi, canlanmanın dirilişin işareti, doğanın yeni bir enerji ile canlanışı, çayır ve çimenlerin yeşermeye başladığı çiçeklerin rengarenk açtığı yeni bir mevsime yeni bir bahara yolculuğun başlangıcıdır. Türk'ün "Yeni gün" bayramı; Tüm Türkistan coğrafyasına sağlık, mutluluk ve huzur getirsin!" dedi.

Konuşmaların ardından nevruz ateşi yakıldı. Katılımcılar yakılan ateşin üzerinden atladı. Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy ve İlçe Kaymakamı Muhammet Yılmaz birlikte örs üzerinde demir dövdü. Ardından nevruz oyunları oynandı. Okul müzik grubunun gösterilerinin ardından program nevruz ikramıyla sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.