banner461

Esentepe Mahallesi’nde modern altyapı yenileme çalışması başladı

Nevşehir Esentepe Mahallesi’nde Hem Ulaşım Konforu Artacak Hem de Altyapı Yenilenecek

banner15
Esentepe Mahallesi’nde modern altyapı yenileme çalışması başladı
21 Eylül 2022 Çarşamba 10:13

banner517
banner134

Nevşehir Belediyesi tarafından Esentepe Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan altyapı yenileme ve sıcak asfalt çalışmalarından dolayı Atilla Sokak, Oğuzhan Sokak ve Gültepe Sokak araç trafiğine kapatıldı.

Nevşehir’i sağlam ve modern bir altyapıya kavuşturmak ve şehir içi ulaşım konforunu arttırmak için yatırımlarını sürdüren Nevşehir Belediyesi, Esentepe Mahallesi’nde altyapı ve üstyapı çalışmalarına başladı.

Nevşehir Belediyesi tarafından Esentepe Mahallesi’nde bulunan Atilla Sokak, Oğuzhan Sokak ve Gültepe Sokak’ta altyapı yenileme çalışması yapılarak sıcak asfalt serimi gerçekleştirilecek.

Nevşehir Belediyesi kentin en büyük mahallelerinden biri olan Esentepe Mahallesi’nde 3 ayrı sokakta altyapı yenilemesi ve sıcak asfalt için harekete geçti. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bu sabah erken saatlerden itibaren mahalledeki Atilla Sokak, Oğuzhan Sokak ve Gültepe Sokak’ta yol sökümüne başlandı.

Çok sayıda konut ve işyerinin bulunduğu bu sokaklarda ilk olarak içme suyu altyapısı yenilenecek. Eski içme suyu borularından kaynaklı su kesintilerine son vermek için bu bölgedeki asbestli içme suyu borularını yeni nesil polietilen borularla değiştirecek olan Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri ardından sağanak yağışlarda su baskını risklerini ortadan kaldırmak için yağmur suyu hatları oluşturacak.

Altyapısı yenilenecek olan sokaklarda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince ise daha sonra üstyapı için harekete geçirecek. Bu sokakların yaya kaldırımlarını yenileyecek olan ekipler sıcak asfalt serimi ile birlikte ulaşım konforunu arttıracak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.