banner461
banner195

Doç.Dr.Ali Meydan Nevşehir de TEGV’li çocuklara Akademisyenliği anlattı.

Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölüm Başkanı Doç.Dr.Ali Meydan TEGV’li çocuklara Akademisyenliği anlattı.

Doç.Dr.Ali Meydan Nevşehir de TEGV’li çocuklara Akademisyenliği anlattı.
09 Mayıs 2013 Perşembe 13:44

banner143
banner134

 6., 7. ve 8. sınıf çocuklarına yönelik hazırlanan “Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum” programı, çocukların kendi ilgi ve becerilerini keşfetmelerine katkıda bulunarak meslekler dünyasının çeşitliliği ve mesleklerin birbirleriyle bağlantılarını fark etmelerini sağlayacak bir eğitim içeriği sunuyor. Programın eğitim içeriği; kişisel özelliklerin fark edilmesi ve olumlu benlik algısı geliştirilmesi, değişmenin ve gelişmenin öneminin fark edilmesi, akademik başarının yararlarının fark edilmesi, kariyer bilgisini anlama ve kullanma becerilerinin geliştirilmesi, kariyer planlama sürecinin bilinmesi amacıyla geliştirilmiş aktiviteleri kapsıyor.

Türkiye’nin eğitim alanında en yaygın sivil toplum kuruluşu olan TEGV, 2007 yılından bu yana VISA Europe ve Türkiye’deki üye bankalarının işbirliğiyle yürüttüğü “Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum” eğitim programı ile çocuklarda kariyer bilincinin gelişmesi yönünde doğru altyapıyı kurmayı hedefliyor.

 Program çerçevesinde 8 Mayıs Çarşamba günü 20 Temmuz İlköğretim Okulunda 8.sınıflara Doç.Dr.Ali Meydan TEGV in   “Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum” eğitim programına katılan çocuklara akademisyenlik mesleği hakkında bilgiler verdi. Çocukların sorularını da yanıtlayan Meydan, akademisyenliğin ne olduğunu ,neler yapmak gerektiği,planlı ve amaca uygun çalışmasının önemi ,yabancı dil konusunda iyi olmak gerektiğini ,ayrıca üniversitedeki bölümler ,fakülteler,enstütüler,meslek yüksek okulları ,yüksek lisans,doktora ,doçentlik ,profösörlük ,rektörlük makamları hakında bilgiler verdi.Akademisyenliği  tanımak ve kendi ilgi alanlarına uygun meslekleri keşfetmek isteyen çocuklarla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında: 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 37 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 57 Öğrenim Birimi, 21 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ve 4 İl Temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana 1,8 milyon çocuğumuza verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesini imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.