banner461
banner195

Lara Koleji Mezunlarını Uğurladı.

Nevşehir’de 10 yıldır eğitim öğretim faaliyetini sürdüren Özel Lara Koleji bu yıl 8’inci sınıf öğrencilerinin 10’uncu mezuniyet törenini gerçekleştirmenin gururunu yaşadı.

Lara Koleji Mezunlarını Uğurladı.
09 Haziran 2014 Pazartesi 11:00

banner143
banner134

 Nevşehir’de 10 yıldır eğitim öğretim faaliyetini sürdüren Özel Lara Koleji bu yıl 8’inci sınıf öğrencilerinin 10’uncu mezuniyet törenini gerçekleştirmenin gururunu yaşadı.

Yoğun katılımın olduğu gecede hem eğlenceli hem de duygusal anlar yaşandı.

Lara Koleji Okul Müdürü Ulaş İnönü açılış konuşmasına başlarken “Bu özel ve anlamlı günümüze, mezuniyetimize hoş geldiniz diyor,  teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Nevşehir’de 11 yıldır faaliyet gösteren Lara Koleji, yetiştirdiği örnek ve başarılı öğrencileriyle Nevşehir’in eğitim kalitesine ve toplum yapısına ciddi bir katkıda bulunmaktadır. Okulumuz öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla, açıldığı günden bu güne kadar fedakâr ve çalışkan öğretmenlerimiz rehberliğinde birçok başarıya imza atmıştır.

2004 yılından beri Nevşehirlilere hizmet eden okulumuz,  özellikle gençliğin yozlaştığı ve ailelerin çocuklarına sahip çıkmaya zorlandığı bir dönemde, bir oksijen çadırı vazifesi görmüş ve en kıymetli sermayesi olan evladını milli ve ahlaki değerlerle yetiştirmek için çabalayan ailelerin yardımına koşmuştur” dedi.

Özel Lara Koleji  karakter eğitimini kurulduğu ilk yıldan itibaren ön plana çıkarmış ve temel felsefe olarak da yüksek karakterli ahlaklı ve bilgiyle donanmış insanlar yetiştirmeyi hedeflediğini belirten İnönü: Yaptığımız sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle bütün Nevşehir’in kabul ettiği bir marka okul haline gelmiştir.

HEDEF KAREKTERLİ İNSANLAR YETİŞTİRMEK

Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımız devam etmekte olup, okulumuzu her sene bir önceki seneye göre daha ileriye doğru götürme azmi içerisindeyiz. Nevşehir insanının Lara ailesine duyduğu güven ve talep devam etmekte olup bu durum bizi daha fazla çalışmaya ve imkânlarımızı daha fazla zorlamaya sevk etmektedir. Bu talep beraberinde lise inşaatımızın başlamasına sebep olmuştur. Amaç ticaret değil sadece Türkiye’nin değil dünyanın ihtiyaç duyduğu karakterli insanlar yetiştirmektir” diye konuştu.

Okul Müdürünün konuşmasının ardından 8. sınıf velilerinden Gökhan Yeşilöz, günün anlam ve önemini belirten kısa bir konuşma yaptı.

Gecede pek çok öğrencinin şiir dinletisinden, parkur gösterisine, stand up gösterisinden müzik dinletisine kadar pek çok etkinliklerle yeteneklerini gösterdi.

Gecenin sonlarına doğru okul birincisi Ülkü İkbal İLHAN okul kütüğüne ismini çakarken Ravza Adalet Adaş isimli öğrenci yeni döneme okul flamasını teslim etti.

Gecenin sonunda bütün öğrencilere ve onları yetiştiren öğretmenlerine plaket takdim edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Orhan Dirikoç - 4 yıl önce
lara kolejini özleyeceğim. çok güzel günlerim oldu.
Avatar
ADAM - 4 yıl önce
3 kolejin mezuniyetini gezeyim dedim en usturuplusu cemaatinki cıktı digerlerinde kızlar cok acık laranınkindeki kızlar kapanmıs cok hosuma gitti ama nedense bu hükümet bunları sevmiyo anlamadım yav
Avatar
BİR VELİ - 4 yıl önce
daha önce çocuğumu di̇ğer bi̇r özel okula gömderdi̇m. i̇ti̇raf edeyi̇m gerçekten çook fark var lara ve di̇ğerleri̇.. cemaat ama olsun.. çocuklarimiz i̇nşallah daha edepli̇ ahlakli oluyor. hükümetle aralarindaki̇ mesele beni̇ i̇lgi̇lendi̇rmez. di̇ğerleri̇ de böyle olsan hemen alayim...
Avatar
ahmet osman büyüker - 4 yıl önce
tebrik ediyorum. çok güzel bir okul. mezunları pırıl pırıl . türkiyenin böyle okullara çok ihtiyacı var