banner461
banner195

Lara Koleji Öğrencileri Gezerek Öğreniyorlar

Özel Nevşehir Lara Koleji bu yıl yurdumuzun dört bir yanına geziler düzenledi. 5.sınıflar Ankara’ya,6. Sınıflar Mersin-Tarsus’a,7.sınıflar Karadeniz bölgesine,8. Sınıflar ise uçakla İstanbul’a gezi düzenledi.

Lara Koleji Öğrencileri Gezerek Öğreniyorlar
22 Mayıs 2013 Çarşamba 12:26

banner143
Lara Koleji Öğrencileri Gezerek Öğreniyorlar
İlgili Galeriye Git
banner134

      Yapılan bu geziler sayesinde öğrenciler hem keyifli vakitler geçirmiş oldular hem de gittikleri bölgelerin gerek tarihi gerekse coğrafi özellikleri hakkında bilgiler aldılar. 5.sınıflar  başkent Ankara’da bir yandan gezip eğlenirken bir yandan da TBMM’yi gezerek kısa da olsa yakın tarihimize ait bir nostalji yaşamış oldular.6.sınıflar gittikleri Mersin-Tarsus gezisinde  Ashab-ı  Kehf ,  cennet-cehennem mağaraları, kız kalesi gibi yerleri gezerken yol boyunca yaptıkları sohbetler unutulmaz anı olarak hafızalara kaydedildi. 7.sınıflar Karadeniz bölgesini gezerken, yeşil ile mavinin uyumunun meydana getirdiği muhteşem görsel manzara ve yöresel  lezzetler  ile keyifli anlar yaşadılar. 8. Sınıflar ise çağımızın normal ulaşım araçlarından biri haline gelen uçakla mesafeleri kısaltıp İstanbul’u gezdiler. Topkapı Sarayı, Sultanahmet  Meydanı, Ayasofya,  Miniatürk ,  Eski İstanbul  Surları, Koç Müzesi, Eyüp Sultan gibi birçok yer gezildi.

  Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü “ öğrencilerimizin yıl boyunca kitaplarda gördüğü veya öğretmenlerinden duyduğu tarihi veya turistik yerleri bir kerede kendilerinin görmeleri adına düzenlediğimiz geziler oldukça güzel geçti. Velilerimizden ve öğrencilerimizden duyduğumuz memnuniyet dolu ifadeler bizi çok sevindirdi. Rehber öğretmenlerimizin , öğrencilerin  başlarında olduğu gezilerde çok neşeli anlar yaşandı. Edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda  gelecek yıl daha güzel geziler düzenleyeceğiz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.