banner461
banner195

Lara Koleji’ne Uzay Çadırı Kuruldu

Okullar için özel tasarlanmış filmlerle simülasyon şeklinde gösterime sunulan Uzay Çadırı, Lara Koleji öğrencilerinin büyük beğenisini topladı. Karanlık ortam oluşturulan çadırın tavanına yansıtılan görüntüleri öğrenciler izleyerek uzay ortamı yaşatıldı

Lara Koleji’ne Uzay Çadırı Kuruldu
08 Ocak 2014 Çarşamba 10:31

banner143
Lara Koleji’ne Uzay Çadırı Kuruldu
İlgili Galeriye Git
banner134
 Okullar için özel tasarlanmış filmlerle simülasyon şeklinde gösterime sunulan Uzay Çadırı, Lara Koleji  öğrencilerinin büyük beğenisini topladı. Karanlık ortam oluşturulan çadırın tavanına yansıtılan görüntüleri öğrenciler izleyerek uzay ortamı yaşatıldı.
 
  İlköğretim okulları için özel tasarlanmış filmlerle simülasyon şeklinde gösterime sunulan “Uzay Çadırı” Lara Koleji  öğrencilerinin büyük beğenisini topladı. Bütün gezegenleri ve çeşitli gök cisimlerini ve onların uzay boşluğundaki hareketlerini anlatan Uzay çadırındaki simülasyon gösterisi boyunca öğrenciler keyifli anlar yaşadılar. Planetaryum olarak adlandırılan bu sistem Japonya , Almanya ve Amerika gibi ülkelerde yıllardır kullanılıyor. Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği  çadırla ilgili bilgiler veren Lara Koleji  Müdürü Ulaş İnönü  “Bütün öğrencilerimiz Planetarium (Gökbilim-Astronomi) Uzay Çadırında, gezegenleri ve gökcisimlerini özellikleriyle birlikte yakından tanıma fırsatı buldular. Öğrencilerimizin uzayla ilgili bilgilerini artırmak ve ona merak uyandırabilmek için yapılan bu faaliyetimizin faydalı olduğunu umuyorum. Öğrencilerimize bilgileri öğretirken aynı zamanda onları eğlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.