banner461
banner195

NEVKAM Geçmişten Geleceğe Sözlü Kültür Köprüsü için Almanya’daydı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kapadokya Araştırma ve Uygulama Merkezi koordinasyonunda yürütülen ve T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı ile Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ‘Oral Culture Bridge Between the Past and the Future’ (Geçmişten Geleceğe Sözlü Kültür Köprüsü) adlı Grundtvig projesinin toplantısı Almanya’nın Rostock şehrinde düzenlendi.

NEVKAM Geçmişten Geleceğe Sözlü Kültür Köprüsü için Almanya’daydı.
11 Eylül 2014 Perşembe 10:54

banner143
banner134

 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kapadokya Araştırma ve Uygulama Merkezi  koordinasyonunda yürütülen ve T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı ile Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ‘Oral Culture Bridge Between the Past and the Future’ (Geçmişten Geleceğe Sözlü Kültür Köprüsü) adlı Grundtvig projesinin toplantısı Almanya’nın Rostock şehrinde düzenlendi.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Bekci’nin yanı sıra Avusturya, Almanya ve İspanya’dan katılımcıların da hazır bulunduğu, ‘Eğitim’ ve ‘Aşk’ konulu atasözlerin, deyimlerin ve kalıplaşmış ifadelerin ele alındığı toplantıda bu sözlerin bir araya getirildiği ‘e-dictionary’ tanıtıldı.

Projenin kültürlerarası iletişimi çok iyi sağladığını belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Bekci, atasözleri, deyimler ve kalıplaşmış ifadeler gibi bir toplumun hayata bakış tarzını yansıtan sözlü kültür ürünlerinin yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması noktasında  gerçekleştirilen projenin önemli katkıları olduğunu ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.