banner461
banner195

Girişimciliğin Önündeki engeller Kalkacak

Bolu’da düzenlenen Genç Girişimciliğin Desteklenmesi Modeli (YES) Liderler Çalıştayı, genç istihdamı alanında faaliyet gösteren tüm tarafları bir araya getirdi. 2 gün süren çalıştayda girişimciliğin desteklenmesine yönelik kararlar alındı.

Girişimciliğin Önündeki engeller Kalkacak
04 Ekim 2013 Cuma 19:42

banner143
banner134

 Abant’ta 30 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında düzenlenen çalıştayla ilgili bilgi veren İŞKUR Dış İlişkiler ve Projeler Dairesi Başkanı Aşkın Tören, Türkiye’de genç girişimciliğinin geliştirilmesi amacıyla bu alanda hizmet sunan ilgili tüm paydaşları bir araya getirerek önemli kararlar aldıklarını söyledi. Tören, Türkiye’de potansiyel adayların gerçek birer girişimci olmalarına ve genç girişimciliğinin gelişmesine engel teşkil eden her türlü sorunun aşılmasına yönelik stratejiler geliştirdiklerini belirterek “Genç İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu Kapsamında oluşturulan YES Modeli’nin uygulanması için önümüzdeki günlerde imzalanması planlanan protokole taraf olacak kurumlar arasındaki işbirliğinin esaslarını belirledik. Genç girişimciliğinin desteklenmesi gibi çok yönlü sorunlarla mücadele etmek amacıyla birbiriyle kesişen alanlarda ortak politikaların uygulanması için görüş alışverişinde bulunduk. Ortak bir anlayış geliştirerek mutabık kalınan hedefler doğrultusunda ortak eylemler planlanmasına yönelik konuları ele aldık” dedi.

Çalıştaya Tören ve İŞKUR yetkililerinin yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, YÖK, KOSGEB, Kredi ve Yurtlar Kurumu, Türk Patent Enstirüsü, TOBB, TİSK, TÜSİAD, TESK, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, TESKOMB Merkez Birliği, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ile Kredi Garanti Fonunu’nun üst düzey temsilcileri katıldı. 

Avrupa Birliği ve Türkiye’nin ortaklaşa finanse ettikleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın koordinatörlüğünde İŞKUR tarafından yürütülen Genç İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu, Türkiye nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan gençlerin meslek edinme, kariyer hedefleri ve girişimcilik gibi konularda bilinçlendirilmesi ile bu hedefler doğrultusunda istihdam piyasalarına katılımlarını içeren faaliyetlerden oluşuyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.