banner461
banner195

Rekabet Kurumu patatese el attı

Patatesteki yükseliş Rekabet Kurumu'nun gündemine geldi. Fiyatlarının yükselmesine sebep olanlar tespit edilirse yüklü cezalar gelecek.

Rekabet Kurumu patatese el attı
16 Mayıs 2015 Cumartesi 18:50

banner143
banner134
 Rekabet Kurumu, patates fiyatlarındaki artışı incelemeye aldı. Konuyu gündeme aldıklarını bildiren Kurum, fiyatlardaki yükselişin nedenlerinin araştırıldığını açıkladı.

Kurumdan yapılan açıklamada, "Son dönemde yazılı ve görsel basın yayın organlarında yayınlanan haber ve yorumlarda, ülkemizdeki patates fiyatlarının önemli bir artış eğiliminde olduğu ve bunun altında yatan nedenin rekabete aykırı uygulama ve davranışlar olabileceği ileri sürülmüştür" denildi.

Bunun üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli tarafından yapılan açıklamada Bakanlığın bu konuya ilişkin bir çalışma yürüttüğü yönünde bilgi verildiği hatırlatılan açıklamada, bu artışın gerekçelerinin araştırıldığına değinildi.

Rekabet Kurumu'nun açıklamasında, "Bu kapsamda bahsi geçen konu Rekabet Kurumu'nun da gündeminde olup, gerekliliği durumunda, 4054 sayılı Kanun'da yer alan önaraştırma ve soruşturma süreçleriyle konu daha detaylı olarak incelenerek, Kanun'un ilgili maddelerinin işletilmesi söz konusu olabilecektir" denildi.

FİYATI NORMALLEŞİYOR

Balıkesir Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Ayhan Baydan, iki hafta öncesine kadar 5 liraya kadar çıkan patatesin kilogram fiyatının 2,5 liraya kadar düştüğünü söyledi.


Haber7

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.