banner461
banner195

Dünyanın en gözde balon uçuş alanı Kapadokya

Kapadokya, doğal güzelliklerin yanı sıra yılda 300 gün uçuş yapılabilmesi özelliğiyle dünyada sıcak hava balonculuğunun en gözde merkezi haline geldi.Türkiye’nin peribacaları ile ünlü ve sıcak hava balonu ile turlar düzenlenen tek turizm...

Dünyanın en gözde balon uçuş alanı Kapadokya
01 Ağustos 2016 Pazartesi 09:21

banner143
banner134
Kapadokya, doğal güzelliklerin yanı sıra yılda 300 gün uçuş yapılabilmesi özelliğiyle dünyada sıcak hava balonculuğunun en gözde merkezi haline geldi.
Türkiye’nin peribacaları ile ünlü ve sıcak hava balonu ile turlar düzenlenen tek turizm merkezi olan Kapadokya’da dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen turistler gökyüzünden peribacalarını izlemenin keyfini yaşıyor. Sabahın erken saatlerinde başlayan uçuşlarda, yolcular gün doğumuna havada şahit olurken, tan vaktinin tüm güzelliğini ortaya çıkardığı Ürgüp, Göreme, Ortahisar, Uçhisar, Avanos ve Nevşehir’i havadan panaromik olarak görme şansını da yakalıyorlar.
Dünyanın dört bir yanından Kapadokya’yı ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi odağı olan balon turları yerden yaklaşık 2 bin metre yukarıda turistler peribacalarını kuş bakışı izlemenin keyfini sürüyor.
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.