banner461
banner195

​Ne olacak bu yolun hali? Sorumlu Belediye mi, Karayolları mı?

​Ne olacak bu yolun hali? Buradaki sorunun kaynağı Karayolları mı, Belediye mi, yoksa arsa sahipleri- müteahhit mi? İşte Bu sorunun cevabını Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, FİB Haber Merkezimize açıkladı.

​Ne olacak bu yolun hali? Sorumlu Belediye mi, Karayolları mı?
20 Eylül 2016 Salı 16:09

banner143
banner134
Önce gelin yaşanan bu büyük sıkıntıyı bir hatırlayalım:

Nevşehir'de Zübeyde Hanım Caddesinden (2000 Evler istikametinden) N. Fazıl Kısakürek Bulvarına (Çevre yoluna) çıkan bağlantı yolu yanında geçtiğimiz günlerde başlatılarak, devam eden inşaatın durumu buradan gelip geçen tüm vatandaşları ve sürücüleri tedirgin ediyor.

Bu noktadaki yaya kaldırımı ve taşıt yolunun emniyet şeridi ile şantiye alanı içine katılarak bariyerle çevrilmesi karşısında Özellikle, Yayalar taşıt yolundan kelle koltukta geçmek zorunda kalıyorlar.

Gerek sürücüler gerekse yayalar için büyük tehlike arz eden ve görüntüsüyle akıllara zarar ilerleyen bu inşaat sahasını görenler gözlerine inanamıyor.

www.fibhaber.com Watsapp İhbar Hattına yada Haber Merkezimize gelen çok sayıda  ihbar sonrası bu konuyu haberlerimize taşımayı uygun gördük...!
FİB Haber merkezimize telefonla ulaşan İhbarcı Vatandaşlarımızdan biri, bu bahse konu yerde seyir halinde iken az kalsın kaza yapacaktım. Allah aşkınıza Bu ilde bu yanlışı gören bir İl Trafik Komisyonu yok mu? Bu ilde bir şehir plancısı yok mu? Bu ilde Yapı denetimi yok mu? Bu ilde Belediye yok mu? Bu ilde yetkili bir kişi yada kurum yok mu? diyerek tepkisini dile getirdi. 

Başka bir vatandaşımız da, 2000 Evler istikametinden Çevre yolu Gülşehir-Acıgöl istikametine her gün yüzlerce araç gidiyor. Bunların önemli bir kısmı da otobüs, kamyon, tır gibi ağır vasıtalar.. Aynı güzergahtan yine her gün yüzlerce yaya gidiş geliş yapıyor. Böylesine riskli ve tehlikeli bir noktada yayaların hayatını hiçe sayarak şantiye alanı oluşturulmasına pes diyorum. Bu hataya kim dur diyecek... ? 

Buradaki sorunun kaynağı Karayolları mı, Belediye mi, yoksa arsa sahipleri - müteahhit mi? 

İşte en yetkili ağızdan bu sorunun cevabı: "Kusur Karayollarında..."

​Ne olacak bu yolun hali? Buradaki sorunun kaynağı Karayolları mı, Belediye mi, yoksa arsa sahipleri- müteahhit mi? İşte Bu sorunun cevabını Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, FİB Haber Merkezimize açıkladı. 

Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, www.fibhaber.com a yaptığı açıklamasında; "Öncelikle Burası imarlı arsa ve bu yol Karayolları ağında bulunuyor. Malum bu yol zamanında yapılırken virajin daha rahat dönülebilmesi için, yol imarlı arsa sahibi vatandaşın arsasının içinden geçirilmiş. Yani tamamen Karayollarının insiyatifinde geçmişte böyle bir hata yapılmış. Biz en son Bayramdan önce Nevşehir Belediyesi olarak Karayolları ile gerekli yazışmaları yaptık. Karayolları tarafından bütün şehrin yollarında sıcak asfaltlama çalışması yapılacak. Kısa bir süre sonra başlatılacak olan sıcak asfalt çalışmasına ilk buradan başlanarak, bahse konu olan yol bir metre dışarıdan yapılarak bu hata düzeltilecek. Nevşehir Belediyemiz konunun takipçisi olup mağduriyet yaşanmaması adına gerekli çalışmaları yürütüyoruz" dedi.

Şimdi inşaat çalışmaları devam ede dursun vatandaşlar, bu yolun düzeltilmesi için biran önce Sıcak asfalt çalışmalarının başlamasını bekliyor.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Tebrikler görebildiniz - 2 yıl önce
Bunu haber yaptıgınız için tesekkürler fibhaber
Avatar
Bir anne - 2 yıl önce
Valla bebeğiyle geçiyorum hergün tedirgin oluyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Arabalar kamyonlar üzerimize geliyo
Avatar
Vatandaş - 2 yıl önce
Kimin sorunu olduğu ortada belediye olarak gerekli önlem alınmamış bu yere inşaat ruhsatı verirken ona göre düşünülmemiş. Sorun buraya gelen kadar görmezden gelinmiş. Sorun Büyük bir sorun araclar için yayalar için çocuklu aileler geçerken bisikletli engeller nerden geceçek bir an önce o inşaatın ordan içeriye geçilmesi gerek
Avatar
BakiAltun - 2 yıl önce
Oradan her geçişimde bir kez daha utanıyorum Nevşehir'de yaşadığıma.
Yayalara ve sürücülere yapılmış bir saygısızlık bu. Kara yollarını çok kınıyorum çünkü insanların mülkiyet hakkına tecavüz ettiği için. Bir an önce çözüm üretilmeli yoksa birileri Allah korusun kazaya kurban gidecek.
Avatar
Ekrem - 2 yıl önce
Ciddi bir soruna değinmişsiniz. Tesekkurler..
Avatar
Serkan - 2 yıl önce
Uzun zamandır bu konu konuşuluyordu ne zaman inşaat ortaya çıktı ve sorun anlaşıldı. Sen gel kaldırama bu binayı dik ve belediye bu duruma ses çıkarmasın sonunda belediye olarak önlemin sorunu Karayollarına iletmekle çözümü bulmasın gerekirse hak sahibinden bu yeri alip sorunu çözebilirsin. Karayolları sonuç olarak bu kavşağı yapmış ne güzel ama sorunu karayollarına atarak çözüm olmaz burda bir kaza olsa bence ilk sorumlusu belediye. Sonuçta bu yere ruhsat veren belediye. Bu inşaatı yapanı anlamıyorum yolun ortasından kim ev sahibi olmak ister ikincisi kim yolun ortasından dükkan almak ister. İnsanın önemli bazen bu memlekette geç anlaşılıyor. VatandaŞ sorun için gerekli mecraya yazmıyor.
Avatar
Mustafa - 2 yıl önce
Hangi akla hizmet anlaması güç