banner461

Nevşehir'de ölüme terk edilen yavru köpeklere Belediye sahip çıktı

Nevşehir'de 40’ın üzerinde yavru köpeği boş arazide ölüme terk ettiler...

banner15
Nevşehir'de ölüme terk edilen yavru köpeklere Belediye sahip çıktı
23 Kasım 2020 Pazartesi 12:44

banner143
banner134

Nevşehir'de yaklaşık 40’ın üzerinde yavru köpek soğuk havada kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce boş araziye bırakıldı. İçlerinde bazılarının açlık ve soğuktan öldüğü gözlemlenen yavru köpekler için vatandaşlar yetkililerden yardım istedi.

 Böyle vicdansızlık görülmedi!  

Nevşehir'de 40’ın üzerinde yavru köpeği boş arazide ölüme terk ettiler...

Nevşehir-Avanos karayolu üzerinde kalan ve Karadağ mevkii olarak bilinen dağlık arazide 40’ın üzerinde yavru köpek bir kanal içerisinde ölüme terk edildi.

Nevşehir-Avanos karayolu üzerinde bulunan dağlık arazide 40’ın üzerinde ölüme terk edilmiş yavru köpek, duyarlı vatandaşlar ve Nevşehir Belediyesi Veteriner hizmetleri ekiplerinin çabası sonucu kurtarıldı. İş makinaları tarafından oyulmuş bir kanal içerisinde açlıktan ve susuzluktan telef olmak üzere olan yavru köpekler tedavi ve barınma ihtiyaçları için, Nevşehir Belediyesi hayvan barınağına götürüldü.

Cuma günü öğleden sonra, doğa gezisi için dağlık bölgede bulunan Emin Güven, İhsan Şenyüz, Alper Canpolat ve Berk Hızar isimli arkadaşlar insanın kanını donduran bir manzara ile karşılaştı. Gördükleri manzara karşında şoke olan vatandaşlar, hiç vakit kaybetmeden Nevşehir Belediyesi ekiplerine ulaştı.

ÖLEN YAVRULARI YİYORLARDI !

Köpekleri bulan vatandaşlardan Emin Güven, köpeklerin kurtarılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililerden konuya ilişkin yardım istediklerini belirten Güven, sözlerine şu şekilde devam etti:’’Cuma öğleden sonra doğa gezisi için arazi aracı ile bölgeye gittik. Bulunduğumuz yerin hemen ilerisinde birkaç tane yavru köpek olduğunu fark ettik. Biraz yanlarına yaklaşınca olayın vahametini anlamış olduk.

Nevşehir'de açlıktan ölmek üzere olan onlarca yavru köpeğe belediye sahip çıktı...

Bölgede olduğumuzu fark eden yavru köpekler hep bir ağızdan havlamaya başladı. Kanala doğru yaklaştığımızda onlarcasının aç ve susuz bir şekilde ölüme terk edildiğini gördük. Hatta içlerinden bazıları açlık ve susuzluktan ölmüştü. Diğer köpekler ise açlıktan ölenlerin bedenin parçalayıp yiyorlardı. Çok acı bir manzaraydı. Hemen Nevşehir Belediyesi’ne ulaştık. Sağ olsunlar vakit kaybetmeden bölgeye araç gönderdiler ve köpekleri, belediyeye ait hayvan barınağına götürdük. İçlerinde hasta olanlarda var sağlıklarını takip edeceğiz. Yetkilerden bir isteğimiz var. Tesadüf üzere bölgede bulunmasak hayvanların tamamı birkaç gün içerisinde telef olacaktı. Bunu yapan vicdansızlar aynı davranışı daha sonra da tekrarlayacaktır. Bu sebepten konunun araştırılmasını ve bu vicdansızlığı yapanların cezalandırılmasını istiyoruz." dedi.

FİB Haber Merkezi olarak, hayvansever Emin Güven, İhsan Şenyüz, Alper Canpolat ve Berk Hızar isimli duyarlı vatandaşlarımıza ve Nevşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.