banner461
banner195

Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen'den Ramazan Bayramı Mesajı

Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı tebrik mesajında;

Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen'den Ramazan Bayramı Mesajı
04 Temmuz 2016 Pazartesi 11:42

banner143
banner134
‘’Bereket, merhamet ve rahmet ayı olan Ramazan’ın sonuna geldik. Geçen hafta ülkemizde, İstanbul Atatürk Havaalanı’nda gerçekleşen terör saldırısı bu kutsal
günlerde hepimizi yasa boğdu. Diliyorum artık bu son olur ve güzel ülkemize, tüm İslam coğrafyasına ve insanlığa barış, huzur ve istikrar gelir’’ dedi.
Ramazan ayında başta oruç olmak üzere yapılan tüm ibadetlerin, hayırların, iyiliklerin kabul olmasını dileyen Özmen, tüm Türk milletinin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı tebrik etti. Geçtiğimiz hafta İstanbul Atatürk Havaalanı’nda gerçekleşen hain terör olaylarının gölgesinde bir bayram yaşanacağını dile getiren Özmen, ‘’Son zamanlarda yaşadığımız terör saldırıları birçok insanımızın evine ateşler düşürdü, her birimizi derinden yaraladı. Bu hain saldırıyı kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Umuyorum ülke olarak bir daha böyle acılarla karşılaşmaz, barış ve huzur içinde yaşamımıza devam ederiz’’ diye konuştu.

Bayramlar aracılığıyla insanlar arasındaki dayanışmanın pekiştiğini, kardeşlik bilincinin yenilendiğini ifade eden Özmen, ‘’Dini bayramlarımızın özünde herkese insani sorumluluklarını hatırlatan bir yön de var. Dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyacı olan ve ulaşabildiğimiz tüm mağdur ve mazlumlara hiçbir ayrım gözetmeden el uzatmak görevimizdir. Dünyanın pek çok yerinde Müslümanlar, bu bayrama terör olaylarının, savaşların, karışıklıkların gölgesinde, gözü yaşlı, yüreği yaralı giriyor. Bu durum hepimizi derinden etkiliyor ve üzüyor. Diliyorum bu mübarek günler tüm insanlığın güven ve huzur bulacağı bir geleceğin başlangıcı olur ve tüm dünyada silahlar susar, zulümler son bulur’’ ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.