banner421
banner461
banner195

Ünver: “Özel İnsanlarımız Sabır,Metanet Ve Sevgi Abideleridir”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, toplum hayatının vazgeçilmesi olarak gördükleri Özel İnsanların, her alanda yaşadıkları topluma,  hedefleri ve öncelikleri olan kişiler olarak uyum sağlamaları için her türlü çabanın içerisinde yer aldıklarını belirtti.

Ünver:  “Özel İnsanlarımız Sabır,Metanet Ve Sevgi Abideleridir”

banner143
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, toplum hayatının vazgeçilmesi olarak gördükleri Özel İnsanların, her alanda yaşadıkları topluma,  hedefleri ve öncelikleri olan kişiler olarak uyum sağlamaları için her türlü çabanın içerisinde yer aldıklarını belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ünver mesajında , gerek doğuştan ve gerekse hayatın çeşitli evrelerinde başta psikolojik olmak üzere düşme, yaralanma ve trafik kazaları gibi nedenlere bağlı olarak insanların ruhsal ve bedensel bir dizi farklı davranış ve görünüm bozukluğu içerisinde olabileceklerini dile getirdi. Ünver , bu durumda olan herkesi toplumda yalnız ve çaresiz bir şekilde bırakmadıklarını son 14 yılda ortaya koydukları  bir dizi uygulamalarla ortaya koyduklarını ifade ederek şunları dile getirdi : “ Şahsım olarak öncelikli olarak engelli ifadesi yerine ben onları Özel İnsanlar olarak isimlendiriyorum. Çünkü onlar gerçekten özellikleri olan önemli bir sıfatın sahipleridir. Onlar bizim kardeşimiz, can dostlarımızdır. Özel insanlara yönelik toplumda ilk pozitif ayrımcılığı sağlayan, ilk yerel yönetim  Nevşehir Belediyesi  olmuş ve içme suyu fiyatları özel insanlara 1 Kuruş gibi oldukça sembolik bir rakamdan verilmeye başlanmıştır. Hayatın her alanında bilgileri, becerileri ile kendilerine imkan sunulduğunda bizleri hayretlere düşürebilecek düzeyde  örnek çalışmalara  imza atan Özel İnsanlara sahip bir şehrin Belediye Başkanı olarak onlarla ne kadar övünsem yeridir. Normal insanlarla aynı eşit haklara sahip olduğumuz Özel İnsanların başta eğitim olmak üzere spor ve sanat gibi çok çeşitli alanlarda etkin bir başarıya ulaşması için Nevşehir Belediyesi olarak her türlü çabayı bugüne kadar kararlı şekilde ortaya koyduk, bundan sonraki süreçte de aynı kararlı tutumumuzu sürdüreceğiz. Sabır, metanet ve sevgi abideleri olan özel insanlara hizmet edebilmenin bizleri ziyadesiyle mutlu ettiğini belirtmek isterim. İmkanlarımız çerçevesinde onların daha iyi hayat sürdürmeleri en asli görevlerimizden birisidir. Tüm Özel İnsanlarımızın bu anlamlı günlerini tebrik ediyor,sağlık,başarı ve mutluluk temenni ediyorum.”

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.