banner461
banner195

15 Bin Dolarlık Horoz Ve Tavuk

Aksaray’da bir vatandaş, 15 bin dolara Malezya’dan Ayam Cemani cinsi horoz ve tavuk satın aldı.

15 Bin Dolarlık Horoz Ve Tavuk
06 Kasım 2014 Perşembe 14:33

banner143
banner134
Aksaray da evinin bahçesinde tavuk besleyen 27 yaşındaki Teoman Bekmezci isimli meraklı bir vatandaşımız, 15 bin dolara Malezya’dan Ayam Cemani cinsi horoz ve tavuk satın aldıktan sonra elde ettiği civcivleri 350 ile 500 TL arasında satışa çıkardı.

Malezya ırkı 
Horozun Türkiye’ye ilk kez kendisinin getirdiğini söyleyen Aksaraylı horos meraklısı Teoman Bekmezci, horozun piyasa fiyatının 10 bin dolar, tavuğun ise 5 bin dolar olduğunu belirtti.

Horozun özelliklerini anlatan Bekmezci, “Bu horozun ismi Ayam Cemani, Malezya ırkıdır, esas anavatanı Malezya’dır. Bu hayvan aslında kümes hayvanı değildir, yabani bir hayvandır. Ama bizim insanlarımız evcilleştirerek kümes hayvanı yapmıştır. Bu hayvanın en büyük özelliği ibiklerinin gülleri, yani tüyünü bırakın etinin bile siyah olmasıdır. Türkiye’ye ilk olarak biz getirdik. Bunun civcivlerinin dağıtımını yaptık. Böylelikle Türkiye de böyle bir cinse kavuşmuş oldu. Çok özel bir ırk. Bu horozun fiyatı 10 bin dolar. Bunun Türkiye’deki fiyatı 10 bin dolardır, tavuğu ise 5 bin dolar. Civcivlerinin fiyatı ise 350 ile 500 TL arasında sattık” dedi.

Kaynak:Aksaray68

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.