banner461
banner195

4 Esnaf Büyüğü Sokak İsimleri İle Yaşatılacak

Nevşehir’de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı ile Nevşehir Belediyesinin ortak çalışmasıyla 4 esnaf büyüğünün isimlerinin sokak adlarıyla yaşatılması kararı alındı.

4 Esnaf Büyüğü Sokak İsimleri İle Yaşatılacak
25 Eylül 2013 Çarşamba 11:28

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı ile Nevşehir Belediyesinin ortak çalışmasıyla 4 esnaf büyüğünün isimlerinin sokak adlarıyla yaşatılması kararı alındı.

Nevşehir Belediye Başkanlığının belediye meclisine sunduğu karar meclisten de onay aldı. Bu karar doğrultusunda söz konusu esnaf büyüklerinin ailelerine ise konuya dair birer berat verildi.

Nevşehir esnaf ve sanatkarlar odaları birlik başkanı İsmail Ördü, Nevşehir belediyesi ile birlikte aldıkları kararla ilimizde pek çok konuda esnafa öncülük etmiş bu dört ismin adlarının yaşatılması amacıyla bu çalışmanın yapıldığına dikkat çekti.

Nevşehir Belediyesi ile Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığınca Ahiler haftası dolayısıyla yapılan etkinlik kapsamında ailelerine berat verilen isimler şöyle;

Mehmet Ekmekçioğlu : Nevşehir’de 1970’li yıllarda Bağ-Kur’un yeni kurulmasıyla birlikte Nevşehirli esnaf ve sanatkarın bağ-kur’a üye olması konusundaki çabaları ve özendirici çalışmalarından dolayı ismi bir sokağa verildi.

Kamil Köse : Nevşehir’in karoser sanayi konusunda öncülerinden biri olan Kamil Köse, karoser sanayinde Nevşehir’in yer edinmesinde büyük rol oynadı. Karoserci ustalarının yetişmesinde de büyük katkıları bulunan Köse, karoser sanayinin tüm ülke genelinde tanıtılmasında da büyük katkı sağladı.

Naci Özenmiş : İlimizde elektrik şebekesinin döşenmesi ve elektrik üzerine esnaf yetiştirilmesi konusunda önemli katkı sağlayan isimlerden biri idi.

M. Ziya Bulaner : Nevşehir’de uzun yıllar Şoförler Odası Başkanlığı ve esnaf odaları birlik başkanlığı yapan M. Ziya Bulaner, birlik başkanlığı binasının da temellerinin atılarak yapımında öncülük yaptı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mustafa PINARBAŞI - 5 yıl önce
çok güzelbi düşünce gönlüm isterdiki bu rahmetli isimlerin arasında amcam olan *avare* seyit mehmet pınarbaşı,nında isminin bir sokağa verilmesini arzu ederdim. bugün birçok esnafın içinde oturduğu lale sanayinin yapılışında çok büyük emeğinin olduğunu bir çok ağabeyimiz bilirler saygılarımla
Avatar
eskili - 5 yıl önce
eski camlar bardak oldu kardeş bence çok yanlış.başka isimmi yok yav allah allah.
Avatar
eskili - 5 yıl önce
atatürk bulvarının adını değiştirin firiğin mehmet bulvarı yapın on numara olur..
Avatar
behzat tosun - 5 yıl önce
hepsini saygı ile anıyoruz 1 kişi yanlış olmuş
Avatar
esnaf - 5 yıl önce
bi ara ehliyet verdiler kimse parasız ehliyet alamazdı.çok köylü ineğini sattı verdi çoğu hanımının bileziğini sattı getirdi.ehliyet almak için şimdide sokalara adlarınıyazın sanki banasütten çıkmış ak kaşık..