banner461

9 Ay Yurt, 3 Ay Otel

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı bünyesinde bulunan misafirhane 3 yıldır hem yüksek öğrenim öğrenci yurdu olarak işletiliyor.

banner503
9 Ay Yurt, 3 Ay Otel
31 Ağustos 2015 Pazartesi 15:05

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı bünyesinde bulunan misafirhane 3 yıldır hem yüksek öğrenim öğrenci yurdu olarak işletiliyor. Yaz aylarında ise tesis yöre nakliyecilerinin ve halkının yararlanabileceği sosyal bir tesis olarak hizmet veriyor.

Ürgüp Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına önemli bir ekonomik katkı sağlayan tesisin işletilmesi konusunda okulların tatile girmesiyle birlikte yeni bir sürece girilecek. 9 ay boyunca yüksek öğrenim öğrencilerine yurt olarak hizmet veren tesis yaz aylarında yöre halkının ve şoför ve nakliyeci esnafının da yararlanabileceği bir tesis haline dönüştürülecek.

Ürgüp Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Ulusoy, “Odamızın bünyesinde bulunan 32 yataklı tesisimizi 3 yıldır Yüksek Öğrenim Öğrencilerimize yurt olarak değerlendiriyoruz. 9 ay gibi bir süre içerisinde öğrencilerimize uygun şartlarda barınma imkanı sağlayan tesisimizi yaz aylarında okulların tatile girmesiyle birlikte ilimiz ve yöremiz şoför, nakliyeci esnafımızın yanı sıra halkımızın faydalanabileceği bir sosyal tesis haline getiriyoruz. Sosyal tesisimizden üyelerimiz % 50 indirimli olarak yararlanıyor. 23 öğrencimizin barındığı tesisimiz aynı zamanda ilçemizde konaklamak isteyen yüksek öğrenim öğrencilerine bir barınma imkanı da sağlıyor” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.