banner461
banner195

Acıgöl Belediye Başkanı Ertaş, Gel Konuşalım'a telefonla bağlandı.

Acıgöl Belediye Başkanı, Sosyal medyada Türkiye'yi ayağa kaldıran skandal iddiayla ilgili canlı yayına bağlandı!

Acıgöl Belediye Başkanı Ertaş, Gel Konuşalım'a telefonla bağlandı.
13 Temmuz 2018 Cuma 22:25

banner143
banner134

Nevşehir'in Acıgöl İlçesi'nde Köpeklerin, canlı-canlı çöp arabasında ezerek öldürüyorlar! haberi ve görüntüler, sosyal medyada hayvan severlerin infialine neden oldu. Tepkiler karşısında açıklama yapan Acıgöl Belediyesi olayla ilgili iddiaları yalanladı. 

'Nevşehir Acıgöl’de köpekler çöp arabasında canlı canlı ezilerek öldürüldü' iddiası üzerine Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, TV8'de yayınlanan Gel Konuşalım'a telefonla bağlandı.

'Nevşehir Acıgöl’de köpekler çöp arabasında canlı canlı ezilerek öldürüldü' iddiası üzerine Acıgöl Belediye Başkanı, TV8'de yayınlanan Gel Konuşalım'a telefonla bağlandı.

Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, TV 8 ekranlarında yayımlanan Hakan Ural ve Seda Akgül ile Gel Konuşalım proğramına konuk olarak bahse konu olan olayla ilgili açıklamada bulunarak, iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Öte yandan Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, TV 8 ekranlarında yayımlanan Hakan Ural ve Seda Akgül ile Gel Konuşalım proğramına konuk olarak bahse konu olan olayla ilgili açıklamada bulunarak, iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Sosyal paylaşım sitelerinde ve bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan haberlerde ki videonun Acıgöl’de çekildiğini doğrulayan Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, ilçede bir köpeğinin bir çok kişiye saldırdığı şeklinde vatandaşlardan gelen yoğun ihbar üzerine bahse konu olan köpek ekiplerimiz tarafından yakalandığını ardındanda karnı doyurulan hayvanının tedavi edildiğini söyledi. Bu çirkin haberlere Acıgöl ilçemizin konu edilmesininde oldukça düşündürücü olduğunun altını çizen Başkan Ertaş, Asılsız ve tamamen yalan ithamlara konu olan haberler hakkında gerekli soruşturmanında başlatılacağını söyledi.

Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş konuya ilişkin resmi açıklaması;

Aynı tarih saat 21:30 civarında İlçemiz çarşı merkezinde vatandaşlarımız tarafından başı boş bir köpeğin saldırgan bir tutum izlediği bilgi ve ihbarı yapılmıştır. Bu ihbar üzerine Belediyemiz olay yerine çöp toplama işinde kullanılmayan, başı boş köpeklerin toplanması için bu işe uygun hale getirilen çöp aracıyla intikal etmiştir. Söz konusu köpek Belediyemiz ekiplerince hassas bir şekilde uyuşturucu dahi kullanılmadan köpek yakalama aparatı ile yakalanmış araca konulmuş ve karnı doyurularak sağ bir şekilde doğal ortama tekrar bırakılmıştır.

Görüntülerde yer alan şekliyle hayvan yakalanmamak ve kurtulmak için direnç göstermiş, ekiplerde yakalama aparatı ile köpeği sakinleştirmek ve kendilerini köpeğin saldırmasından ve ısırmasından korumak için aparatla köpeği sabit tutmaya çalışmışlardır. Görüntüde köpeğin ezilmesi ve sıkıştırılması veya öldürülmesine dair bir kare bulunmamaktadır.

Basına yansıdığı şekliyle, köpeğin ezilmesi, işkence yapılması, öldürülmesi tamamen asılsız haberlerdir. Bu haberler Sayın Acıgöl Belediye Başkanımız Ercan ERTAŞ başta olmak üzere Ak Parti ve Hükümetimizi yıpratmaya yönelik algı operasyonları haline getirilmiş kasıtlı ve asılsız haberlerdir.

Belediyemiz bundan öncede defaetle sahipsiz köpeklere sahip çıkmış, rehabilite etmek, yaralarını tedavi etmek ve karınlarını doyurmak için bir çok defa çalışmalar yapmış ve yapmaktadır. Hatta, 13.07.2018 tarihinde yani bugün sabah saatlerinde yolda bir köpeğe araç çarptığı ve yaralı olduğu ihbarı alınmış, aynı ekiplerimiz tarafından köpek alınarak tedavi etmek ve rehabilite etmek amacıyla köpek barınağına götürülmüştür.

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Bu kanuna dayanılarak çıkartılan Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmelik hükümlerine göre sahipsiz ve başıboş köpeklere ve hayvanlara müdahale de tek yetkili kurum Belediyelerdir. Bu yetki kapsamında Belediyemiz köpeğe zarar vermeden gerekli işlem yapmıştır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.